Reklama

Zakończyło się II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Nagrody rozdane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Nagrody rozdane

Zakończyło się II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Nagrody rozdane  - Zdjęcie główne

foto II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Nagrody rozdane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyło się II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Nagrody rozdane.

Reklama

W Warszawie odbyło się II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Zwieńczeniem była gala wręczenia nagród w konkursie dziennikarskim „Local e-Journalism Awards 2021.

LOKALSI 4.0 to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych, którego prezesem jest Piotr Piotrowicz, prezes Południowej Oficyny Wydawniczej, wydawca portali: jarocinska.pl, rawicz24.pl, zpleszewa.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl i zwielkopolski24.pl oraz wiescirolnicze.pl. Inicjatywę wspiera i finansuje Google News Initiative.

- Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wszyscy liczyli, że w ciągu tych dwóch lat uda się definitywnie zakończyć stan pandemii i zorganizować kolejne spotkanie wydawców, dziennikarzy i ludzi lokalnych mediów w tradycyjnej formule - informowali organizatorzy.

Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych w formule on-line

Niestety, te oczekiwania się nie sprawdziły. Dlatego organizatorzy II Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 zdecydowali, że zamiast dwudniowego spotkania w Campusie Google w Warszawie, przeprowadzone zostaną jednodniowe obrady w formule online. W programie znalazło się wiele cennych informacji, dyskusje i panele z ekspertami. Wszystko to, co może służyć w codziennej praktyce każdego z wydawnictw.

Forum miało też być kolejnym krokiem w jednoczeniu się lokalnych mediów - przede wszystkim w zakresie formowania wspólnej oferty reklamowej. Temu służyły debaty, spotkania oraz przeprowadzone po raz pierwszy na zlecenie badania polskich lokalnych portali internetowych. Forum to inicjatywa, której celem jest wsparcie mediów lokalnych, pomoc w zdobywaniu wiedzy na temat nowych technologii i wykorzystaniu ich w rozwoju lokalnych portali - podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych. Nagroda w Local e-Journalism Awards 2021

Forum zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie dziennikarskim „Local e-Journalism Awards 2021”. Portal jarocinska.pl był nominowany do nagrody w trzech kategoriach: zdjęcie, portal oraz akcja. Doceniona i nagrodzona została nasza akcja #wspieramjarocinskie.

- Ta akcja tak naprawdę to akcja wszystkich mieszkańców Ziemi Jarocińskiej - stwierdziła Beata Frąckowiak-Piotrowicz, odbierając nagrodę. Kiedy rozpoczął się covid jedna z jarocinianek, które mieszkała wtedy w Anglii zwróciła się do naszych mieszkańców, aby nie pozwolili na to, żeby poupadały lokalne firmy, sklepy i knajpki. Powiedziała, że chce wrócić i nie wyobraża sobie, żeby ich nie było - dodała.

I zaznaczyła:

- To nas zainspirowało i zmotywowało do tego, żeby apelować i zachęcać mieszkańców, aby kupowali w tych lokalnych sklepach i wspierali miejscowe firmy. Udało nam się utworzyć grupę na facebooku #wspieramjarocinskie, która dzisiaj ma 8 tysięcy użytkowników. I tak naprawdę to oni tworzą akcję #wspieramjarocinskie i w ich imieniu dziękuję za tę nagrodę.

W konkursie nominację uzyskał również sam portal jarocinska.pl, a także seria publikacji Elżbiety Rzepczyk dotyczących pandemii Covid-19. W kategorii "Zdjęcie" do ngrody nominowany był Bartosz Nawrocki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy