Wybory parlamnetarne 2019. Kolejne ugrupowanie zapowiedziało swój start w jesiennych wyborach parlamentarnych. Tym razem to PSL - Koalicja Polska przedstawiła w Jarocinie swoich kandydatów na posłów w tym dwoje przedstawicieli z powiatu jarocińskiego.
Z okręgu 36, do którego należy powiat jarociński do tej pory oficjalny start w wyborach ogłosili kandydaci czterech ugrupowań.
Prawo i Sprawiedliwość w Jarocinie wystawiło - starostę Lidię Czechak - na 6 miejscu oraz przewodniczącego rady powiatu Jana Szczerbania - na 22 pozycji [więcej czytaj TUTAJ].
Swojego kandydata z Jarocina ogłosiła także Platforma Obywatelska. Jest nim były starosta i burmistrz Jarocina, a obecnie radny powiatowy Stanisław Martuzalski [o rozpoczęciu kampanii tego kandydata czytaj TUTAJ].
Również Zjednoczona Lewica ogłosiła swego kandydata, którym jest były poseł, Krzysztof Kłosowski – 8 na liście. [Więcej czytaj TUTAJ].
We wtorek swoją chęć o ubieganie się o mandat posła ogłosił w mediach społecznościowych wiceburmistrz Bartosz Walczak. Walczak o mandat posła walczył bezskutecznie już cztery lata temu. Wówczas startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. [Więcej przeczytasz TUTAJ].
To nie zamyka listy osób z powiatu jarocińskiego, które w wyborach parlamentarnych będą się ubiegały o mandat posła.
Kolejnych kandydatów postanowiło oficjalnie ogłosić PSL – Koalicja Polska. Przypomnijmy tylko, że PSL podjęło decyzję o wystartowaniu w jesiennych wyborach parlamentarnych wspólnie z Kukiz 15, podpisując w ramach Koalicji Polskiej porozumienie programowe.
Na dzisiejszej konferencji prasowej przed jarocińskim ratuszem o starcie w wyborach oficjalnie powiadomił lider listy PSL-Koalicja Polska z okręgu 36 – Andrzej Grzyb. Ogłosił, że kandydatami zgłoszonymi z rejonu powiatu jarocińskiego są: Jan Grzesiek, który startuje z 8 miejsca na liście oraz Agnieszka Rybacka – z 15 miejsca.
Zarejestrowaliśmy w Wielkopolsce 80 kandydatów w wyborach do sejmu i jednego kandydata do senatu – poinformował Andrzej Grzyb, lider listy PSL-Koalicja Polska.
Jan Grzesiek – jest radnym sejmiku wojewódzkiego od samego początku jego funkcjonowania. Zasiada tam w komisji budżetowej, której przewodniczy. Startuje do sejmu ze względu na spore doświadczenie finansowe związanego z samorządem i gospodarką.
Moim głównym punktem kampanii wyborczej jest zniesienie podatku od zysków kapitałowych z lokaty, co zapewne wpłynie na polepszenie finansów każdej rodzinnych i możliwość inwestowania własnych zysków, a to z kolei jest ważny elementem rozwoju gospodarczego.
Natomiast Agnieszka Rybacka kandyduje do sejmu po raz pierwszy. Obecnie pracuje w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, gdzie odpowiada za pozyskiwanie i rozliczanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Na pytanie o postulaty wyborcze, odpowiedziała:
Zgadzam się z wieloma postulatami zawartymi w programie PSL-u. Jestem za poprawieniem bezpieczeństwa rodzin poprzez skróceniem czasu pracy pracownikom, których dzieci nie ukończyły 10 roku życia, czy wprowadzeniem e-tornistrów zamiast podręczników, które mniej obciążałyby dzieci. Stawiam na odnawialne źródła energii i jestem za wprowadzeniem dotacji do 70 procent bez kryterium dochodowego na ten cel. Natomiast rodziny, które spełniają kryterium dochodowe otrzymywałyby 100 % dotacji. Chciałabym, aby każdy, kto chce założyć własną działalność gospodarcza otrzymywał z Urzędu Pracy 50 tys. dotacji, a nie jak teraz 20 tys.
Jak będzie teraz - okaże się 13 października, kiedy pójdziemy do urn i wybierzemy nowy parlament.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.