reklama

Jaki program do zdalnego sterowania komputerem wybrać. Przegląd dostępnych opcji

Opublikowano:
Autor:

Jaki program do zdalnego sterowania komputerem wybrać. Przegląd dostępnych opcji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partneraPulpit zdalny w wielu sytuacjach okazuje się nieocenionym narzędziem, pozwalającym na uzyskanie dostępu do zasobów komputera z zupełnie innej lokalizacji. Podłączanie pulpitu zdalnego przy użyciu darmowych aplikacji, bywa wpadkowe, a przede wszystkim stwarza niebezpieczeństwo utraty kontroli nad przesyłanymi danymi. Dlatego warto sięgnąć po profesjonalne, komercyjne narzędzia do zdalnego pulpitu. Jak je wybierać?

Kiedy warto sięgnąć po zdalne sterowanie komputerem?

Połączenie zdalne z komputerem przydaje się zarówno w pracy, jak i w domu. W ten sposób można uzyskać dostęp do zasobów zapisanych na dysku, kiedy jesteś w podróży. Połączenia zdalne to także niezbędny element warsztatu pracy wszystkich działów IT. Informatycy mogą podjąć próbę naprawy innego komputera prosto z centrali.

Dostęp zdalny w czasie rzeczywistym jest też nieoceniony podczas wszelkiego rodzaju konferencji i prelekcji, kiedy pracujesz z innym komputerem, niż swój, ale potrzebujesz dostępu do prezentacji lub raportów.

Jak uzyskać zdalny dostęp do komputera? Przegląd popularnych programów

Zdalny dostęp do komputera można uzyskać za pomocą narzędzi określanych, jako RDP (ang. Remote Desktop Protocol). Można je podzielić na dwie, główne grupy, czyli narzędzia bezpłatne oraz komercyjne. Do pierwszej grupy zaliczymy np. RustDesk i UltraVNC, ale też pulpit zdalny Chrome, czy Microsoft Remote Desktop dostarczany wraz z systemem Windows.

Jak to jednak zwykle bywa, zdalne wsparcie przy użyciu programów odpłatnych zwykle okazuje się bardziej stabilne, płynniejsze, a przede wszystkim, bardziej bezpieczne. Wszystkie te cechy mają kluczowe znaczenie przede wszystkim z biznesowego punktu widzenia, kiedy negocjowane są umowy handlowe lub ustalana jest strategia rozwoju firmy. Poznaj powszechnie uznane programy do pulpitu zdalnego.

Program do dostępu zdalnego TeamViewer

Program TeamViewer dostępny jest w trzech wersjach — Standard, Premium oraz Corporate. Różnią się one między sobą przede wszystkim maksymalną liczbą użytkowników oraz maksymalną liczbą sesji, które można uruchomić w tym samym czasie.

Software pozwala m.in. na bezpieczne udostępnianie plików oraz zdalne drukowanie z systemów Windows i iOS. Dzięki niemu można nie tylko prowadzić wideokonferencje, ale też korzystać z czatów tekstowych, wykonywać zrzuty ekranu oraz sterować całymi procesami na połączonych urządzeniach.

Narzędzie do pulpitu zdalnego TeamViewer otrzymało rekordowo wysoki wynik w teście Qualitest, ale nie tylko o wydajność tutaj chodzi. Program wyróżnia się również, jeśli chodzi o bezpieczeństwo urządzeń znajdujących się aktualnie w połączeniu. Program jest zabezpieczony przy użyciu szyfrowania AES 256 bitów, uwierzytelniania dwuskładnikowego. Producent uzyskał dla software’u certyfikaty SOC2, HIPAA/HITECH oraz normę standaryzacyjną ISO 27001 i ISO 9001:2015. Oznacza to bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych informacji. 

Aplikacja do dostępu zdalnego AnyDesk

Program AnyDesk pojawia się w czterech odsłonach:

  • Solo,
  • Standard,
  • Advanced,
  • Ultimate.
Różnice dotyczą przede wszystkim maksymalnej liczby użytkowników (od 1 do ponad 100), liczby jednoczesnych połączeń (od 1 wzwyż) oraz dostępem do dodatkowych opcji, jak Wake-On LAN, możliwość transferu plików, czy zakup dodatkowych rozszerzeń. Zaletą tego programu jest intuicyjny w obsłudze interfejs, błyskawiczne pobieranie i łatwa konfiguracja. Nie znajdziesz tutaj rozbudowanych menu.

Być może właśnie dzięki prostej konstrukcji, program AnyDesk można uruchomić na urządzeniu wyposażonym w praktycznie dowolny system operacyjny, od Windowsa, iOS i Linuxa, po Free BSD, Raspberry Pi, Chrome OS, Android oraz iOS. Na każdym z nich będzie działał tak samo sprawnie. Kompatybilność krzyżowa jest nieoceniona w sytuacji, kiedy poszczególni członkowie zespołu pracują na różnych urządzeniach. 

Program do zdalnego połączenia z komputerem Real VNC

Duże organizacje docenią możliwości oferowane przez RealVNC. To program do zdalnego dostępu oferujący niespotykane w poprzednich dwóch aplikacjach możliwości konfiguracji. Wysokiej jakości zdalny dostęp jest szybki, płynny i w pełni modyfikowalny. Program jest dostępny w jednej z czterech wersji: Essentials, Plus, Premium oraz Enterprise.

Producent zapewnia imponującą listę certyfikatów zgodności z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa. Znajdziesz na niej ISO 27001, Cyber Essentials, HIPAA, PCS DSS. Dodatkowo Real VNC zapewnia zgodność przetwarzania danych osobowych z rozporządzeniem RODO oraz jego kalifornijskim odpowiednikiem, czyli CCPA.

Zastosowano tutaj szyfrowanie AES 256 bitów end-to-end, uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz system alertów dotyczących logowania.

Gdzie kupić programy do zdalnego dostępu?

Jeśli często podróżujesz lub potrzebujesz narzędzi RDP w domu lub pracy, sprawdź ofertę sklepu Soft360. Znajdziesz w niej rekomendowane przez specjalistów programy do zdalnego dostępu — TeamViewer, AnyDesk oraz RealVNC. Wybierz narzędzie, które spełnia Twoje oczekiwania lub skorzystaj z pomocy profesjonalnych doradców sklepu Soft360. Do każdego zakupu otrzymasz certyfikat legalności potwierdzający, że software może być użytkowany zgodnie z prawem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE