Reklama

Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala

Opublikowano: wt, 6 kwi 2021 13:09
Autor: | Zdjęcie: Szpital Powiatowy w Jarocinie

Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala - Zdjęcie główne

Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala | foto Szpital Powiatowy w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala. Odpowiedź na apel naszej lecznicy o pomoc w trudnym czasie walki z COVID-19 przyszła natychmiast i dosłownie z różnych stron - od najmłodszych do najstarszych.

Reklama

W jarocińskim szpitalu od niedawana działają dwa oddziały leczące pacjentów chorych na COVID-19. Lecznica musiała przeorganizować działalność innych oddziałów - zmienić grafiki pracy, przesunąć sprzęt i personel.

W związku z tym wstrzymane do odwołania zostały planowane zabiegi i operacje.

Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala. Niemamocni i niezawodni strażacy

A szpital ponownie znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego potrzebne jest wsparcie i konkretna pomoc - od środków ochrony osobistej po sprzęt i wodę do picie dla pacjentów.

Na apel o wsparcie odpowiedziało natychmiast wiele osób. Nawet w przedświątecznym Wielkim Tygodniu do szpitala trafiali kolejni darczyńcy.

Informację o udzielonej pomocy można było przeczytać także na profilu Drużyny Iniemamocnych.

„Witamy wszystkich w Wielki Czwartek!! W dniu dzisiejszym wraz z OSP Kurcew i mieszkańcom OSP KSRG Racendów i OSP Twardów, nasza drużyna w składzie: Bartosz Mróz, Jakub Baranowski i Dominik Paterczyk, dostarczyliśmy 1.813 sztuk wody butelkowanej dla pacjentów jarocińskiego oddziału covidowego!!! Łącznie zostało dostarczone 2.281 sztuk butelek z wodą oraz 3 kartony przyłbic!!"


„Za przekazaną wodę dziękujemy: mieszkańcom Racendowa, Twardowa, Kurcewa oraz Wrack Race Racendów i OSP Zakrzew. Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji!!” - piszą organizatorzy na facebooku.

Do akcji włączyli się także druhowie z OSP Żerków, OSP Hilarów oraz mieszkańcy tych miejscowości.

Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala, który dziękuje „wielkie serducha”

Iniemamocni informują jednocześnie:

„Wodę zbieramy do końca kwietnia. Można ją dostarczać do OSP Jarocin w tygodniu, w godzinach od 16.00 do 18.00. Zachęcamy również inne jednostki OSP do wsparcia akcji."      

Także za pośrednictwem mediów społecznościowych jarocińska lecznica dziękuje za okazaną pomoc.

„Za przekazanie wody dziękujemy uczniom klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie oraz ich rodzicom. Na ogromne uznanie zasługuje również fakt, iż wychowawczyni klasy, pani Grażyna Tobolska zrzekła się prezentu imieninowego na rzecz zbiórki dla szpitala. Dziękujemy również dzieciom z przedszkola „Bajeczka” w Jarocinie za piękne życzenia. Kartki i palmy wielkanocne dla pracowników szpitala zostały wykonane samodzielnie przez zdolnych małych artystów!”

„Dziękujemy także Drużynie Iniemamocni za koordynację akcji, dzięki której do naszego szpitala dociera między innymi woda butelkowana. Dziękujemy za Wasze wielkie serducha!"

Wsparcie i konkretna pomoc dla pacjentów i medyków z jarocińskiego szpitala – nadal potrzebna

Szpital przekazuje również informacje o kolejnych darach, które trafiają do Jarocina.

"Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał kolejny sprzęt do szpitala na kwotę 500 tysięcy złotych! Otrzymywaliśmy:
- 4 kardiomonitor,
- kocentrator tlenu,
- 2 respitatory Evita,
- 2 urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń.
- 2 łóżka anestezjologiczne,
- 20 łóżek szpitalnych.
Wyposażenie będzie stanowić wyposażenie oddziału covidowego. Dziękujemy!”

Szpital nadal jednak potrzebuje naszej pomocy. Każdy, kto chciałby wesprzeć lecznicę w walce z COVID-em, może dokonać wpłaty na specjalnie utworzone konto w Banku PKO BP SA. Każda, nawet minimalne kwoty są ważne.

Numer konta: 88 1020 2212 0000 5902 0422 6916

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Xyz

  Szpital potrzebuje pomocy my mieszkańcy i firmy pomagamy a młody lekarz pelniacy dyżur na wieczorynce ma fochy i nie umie udzielić pomocy pacientowi który pojawia się z dolegliwościami stojąc ledwo na nogach

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  jacekpl

  Tylko przy nawadnianiu pamiętaj Wody z bąbelkami lepiej gaszą pragnienie ze względu na swój lekko kwaskowaty smak. Ponadto wzmagają apetyt i ułatwiają trawienie. Powinny ich jednak unikać osoby z chorobą wrzodową i nadkwasotą. Wody gazowane nie są również wskazane przy niewydolności układu oddechowego i krążenia. ####Wody gazowane nie są również wskazane przy niewydolności układu oddechowego i krążenia.#### możesz szybko zostać płetwonurkiem