Reklama

Wóz bojowy za ponad 900 tys. zł trafi do OSP Wilkowyja

Opublikowano: śr, 18 sie 2021 10:44
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Wóz bojowy za ponad 900 tys. zł trafi do OSP Wilkowyja - Zdjęcie główne

Ochotnicy z Wilkowyi dostaną nowy wóz bojowy | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 900 tys. zł ma kosztować średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafi do OSP Wilkowyja. Uterenowiony pojazd będzie miał zbiornik na wodę o pojemności 4.500 litrów.

Reklama

OSP Wilkowyja ma jeden z najstarszych wozów bojowych w gminie Jarocin.  Leciwy star z napisem „Już 40 lat w służbie…” uczestniczył w wielu akcjach ratunkowych. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku druhowie z Wilkowyi dostaną nowoczesny samochód.

Wóz bojowy za ponad 900 tys. zł trafi do OSP Wilkowyja

Do jednostki ma trafić uterenowiony pojazd z napędem 4x4 i mocy silnika 320 KM. Jego zabudowa będzie wykonana w najnowszej technologii metalowo-kompozytowej, a układ wodno-pianowy wyposażony zostanie w dwuzakresową autopompę. Z kolei zraszacze sterowane elektro-pneumatycznie umożliwią ograniczanie skażeń chemiczno-ekologicznych. Zbiornik wody, zamontowany w pojeździe, będzie miał pojemność 4500 litrów. Dostawcą pojazdu będzie firma Stolarczyk Technologia Pożarnicza z Kielc.

Przypominamy, że o zakup samochodu dla OSP w Wilkowyi zabiegali nie tylko druhowie, ale także mieszkańcy i rada sołecka. W odpowiedzi na ich wniosek, w budżecie Gminy Jarocin na rok 2021 zostały zabezpieczone środki na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Potwierdzenie zabezpieczenia środków było warunkiem, który umożliwiał strażakom starania o pozyskanie dofinansowania z innych źródeł. Koszt samochodu wynosi  938 tys. zł. 538 tys. zł na zakup wozu pochodzi z budżetu gminy Jarocin. Pozostałe 400 tys. to środki pozyskane z NFOŚiGW/WFOŚiGW i MSWiA. 

Wóz bojowy za ponad 900 tys. zł trafi do OSP Wilkowyja

- Cieszę się, że wspólne działania gminy Jarocin i OSP w Wilkowyi przyniosły taki efekt, że  jeszcze w tym roku zakupiony zostanie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla tej jednostki. Jestem pewien, że połączenie dobrego wyszkolenia druhów z Wilkowyi z dobrym wyposażeniem w sprzęt umożliwi skuteczniejsze niesienie pomocy potrzebującym, ratowanie ich życia, zdrowia i mienia -  mówi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. 


Nowy samochód w tym roku ma trafić jeszcze do jednostki w Żerkowie. W ubiegłym roku do naszego powiatu przyjechały trzy nowe wozy strażackie. Otrzymali je ochotnicy z Noskowa, Ludwinowa i Twardowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -4

  Halina998

  No na akcje biedni strażacy musza podążać własnymi autami za STAREM chyba boja się nim jeździć 😂😂😂

 • miesiąc temu | ocena +2 / -2

  Andrzej

  4 listopada 2020 roku prezydent Andrzej Duda zdecydował skorzystać z prawa łaski wobec osoby skazanej za rozbój i udział w pobiciu. Skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Duda podjął taką decyzję, mimo że sądy obu instancji negatywnie zaopiniowały wniosek o ułaskawienie. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił natomiast o niekorzystanie z prawa łaski. To jednak nie wszystko. Ujawniono również, że wniosek nie został złożony przez samego skazanego lub jego rodzinę, a wypłynął od prezydenta. Kaczynski zawsze mowil ze bedzie mial swoje sady, swojego prezydenta co mu wszystko podpisze i swoje media. Co zatrzymacie go? Nie... bo zescie kupieni za 500zl.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  L.win.w

  słyszałem że jedną jednostka w powiecie z gminy zerkow będzie się starała o helikopter gasniczy🤣

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  Michał

  Gratulacje!