Reklama

Dwa wozy bojowe dla strażaków z powiatu jarocińskiego. Wiemy, kto może dostać sprzęt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Dwa wozy bojowe dla strażaków z powiatu jarocińskiego. Wiemy, kto może dostać sprzęt - Zdjęcie główne

Nowy wóz bojowy zastąpi ponad 40-letniego stara w OSP Wilkowyja | foto Elżbieta Rzepczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Dzień po Światowym Dniu Strażaka dotarła do nas świetna informacja. Dwie jednostki mają szanse na nowe wozy strażackie.

Reklama

Komendant Główny PSP ogłosił właśnie listę jednostek, które mogą otrzymać dofinansowanie na zakup nowych pojazdów.

 

Udział w akcjach ratowniczych, w gaszeniu pożarów, ratowaniu ofiar wypadków drogowych usuwaniu skutków anomalii pogodowych wymaga posiadania właściwego wyposażenia.  Nie ma wątpliwości, że straż pożarna dysponuje najlepszym wyposażeniem.  Właśnie Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała o tym, że w tym roku  do  jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości około 244 mln zł. W większości będą to najbardziej uniwersalne - średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.


Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 60,7 mln zł, dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - 44,9 mln zł. Z kolei MSWiA przekaże 19,6 mln zł. 14,5 mln zł będzie pochodziło z odpisów z firm ubezpieczeniowych.


Mamy to GBA dla OSP Wilkowyja, GCBA dla OSP Żerków na liście samochodów do dofinansowania. Połowę kwoty zobowiązane są zabezpieczyć gminy Jarocin i Żerków. Gratulujemy napisała w mediach społecznościowych - starosta Lidia Czechak.


 
Nowe wozy bojowe trafią do druhów w Żerkowie i Wilkowyi.


W ubiegłym roku do naszego powiatu przyjechały trzy nowe samochody strażackie. Otrzymali je ochotnicy z Noskowa, Ludwinowa i Twardowa.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy