Reklama

Wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” zebrali ponad 40 tys. zł na pomoc potrzebującym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 17 maj 2022 14:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” zebrali ponad 40 tys. zł na pomoc potrzebującym.

Reklama

Akcja Wesołych Ogrodników - trudny czas pandemii

Dwa poprzednie lata były dla Ogrodników bardzo trudne. Ograniczenia związane z pandemią znacznie utrudniły im akcję, która zawsze była organizowana z wielkim rozmachem.

To przecież nie tylko zbiórka do puszek funduszy na pomoc potrzebującym podopiecznym Fundacji „Ogród Marzeń”, ale i wiele imprez towarzyszących - festynów, warsztatów, zawodów sportowych.

W warunkach pandemii organizacja wszystkich tych przedsięwzięć była znacznie utrudniona.

Ale Ogrodnicy się nie poddawali. W ubiegłym roku na ulice Ziemi Jarocińskiej wyszło ich ponad 100. W tym do akcji zgłosiło się ponad 200.

Akcja Wesołych Ogrodników rozkręca się po pandemii

To, jaki wpływ na AWO miała pandemia pokazują także liczby. Przed jej wybuchem - w 2019 roku zbiórka do puszek przyniosła 58.633,86 zł. W roku 2020 ze względu na ograniczenia pandemiczne i restrykcje akcja w ogóle się nie odbyła.

Rok później w 2021 w okrojonym zakresie, ale Ogrodnicy podjęli trud zbiórki na rzecz podopiecznych Fundacji „Ogród Marzeń”. Wówczas udało się zebrać 18.253,50 zł.

I wreszcie w tym roku Akcja Wesołych Ogrodników wróciła już prawie w pełnym wymiarze. A wolontariusze przynieśli w puszkach w sumie 42.137,11 zł. Największą kwotę uzbierała młodzież z Woli Książęcej - 1.945,96 zł

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zbiórki i wdzięczni wszystkim, którzy mimo trudnych czasów postanowili wesprzeć naszych podopiecznych. To dla nas bardzo ważne. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli bardzo pomóc dzieciom. Choć oczywiście nie są to wystarczające środki. Wystarczy powiedzieć, że miesięcznie na dodatkowe zajęcia wydajemy blisko 20 tys. złotych - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji "Ogród Marzeń". 

Akcja Wesołych Ogrodników to nie tylko zbiórka do puszek

Oprócz zbiórki Fundacja Ogród Marzeń organizowała również internetowe licytacje, które przyniosły 9.465 zł.

Sztandarowym przedsięwzięciem był "Piknik na Polanie" [o tym wydarzeniu czytaj więcej TUTAJ], który odbył się w parku Radolińskich. Zabawa była przednia a uczestniczyły w niej całe rodziny, bo każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie.

Od kilku dni w ramach Akcji Wesołych Ogrodników w wielu miejscach na terenie Ziemi Jarocińskiej - między innymi w Żerkowie, Roszkowie, Łuszczanowie czy Szkole Specjalnej w Jarocinie - odbywały się różnorakie przedsięwzięcia, w czasie których zbierane były fundusze na pomoc podopiecznym Fundacji "Ogród Marzeń" [więcej o fundacji - czytaj TUTAJ].

Wydarzeniem, które też odbędzie się w ramach Akcji Wesołych Ogrodników, a ktre jest jeszcze przed nami jest koncert "RapOgród", który odbedzie się w sobotę - 28 maja, początek o godzinie 20.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka [zobacz plakat PONIŻEJ].

Na co zbierane są pieniądze w ramach Akcji Wesołych Ogrodników?

Fundacja „Ogród Marzeń przeznacza je między innymi na:

  • koszty leczenia i operacji, zakup leków, środków rehabilitacyjnych i higienicznych,
  • turnusy rehabilitacyjne,
  • zajęcia dodatkowe z neurologopedą i psychologiem,
  • hipoterapię,
  • zajęcia integracyjne, obozy, wycieczki,
  • grupę wsparcia dla rodziców dzieci.         
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy