Reklama

Piknik „Poranek na Polanie” jednym z wielu wydarzeń Akcji Wesołych Ogrodników [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 14 maj 2022 17:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piknik „Poranek na Polanie” był jednym z wielu wydarzeń Akcji Wesołych Ogrodników.

Reklama

Wolontariusze zbierają pieniądze, dobrzy ludzie organizują imprezy, festyny, warsztaty i konkursy, a inni biorą udział w licytacjach - wszystko to odbywa się w ramach Akcji Wesołych Ogrodników. Przedsięwzięcie po raz kolejny organizuje Fundacja „Ogród Marzeń”.

Pieniądze ze zbiórki fundacja przeznacza na różne cele:

koszty leczenia i operacji, zakup leków, środków rehabilitacyjnych i higienicznych,
turnusy rehabilitacyjne,
zajęcia dodatkowe z neurologopedą i psychologiem,
hipoterapię,
zajęcia integracyjne, obozy, wycieczki,
grupę wsparcia dla rodziców dzieci

Piknik Fundacji „Ogród Marzeń” - wszystko rozpoczęło się Parkrunem

Żeby się w pewien sposób odwdzięczyć za hojność mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej fundacja oraz ludzie i firmy, które ją wspierają, przygotowała wielki piknik „Poranek na Polanie”, a w jego trakcie pełno darmowych atrakcji i pysznego jedzenia. Wystarczyło wrzucić dobrowolny datek na rzecz potrzebujących podopiecznych „Ogrodu Marzeń”.

Pogoda dopisała, humor, dobra atmosfera i zabawa też. A wszystko rozpoczęło się już o 9.00 rano Parkrunem. Na starcie stanęli nie tylko wytrawni biegacze, ale i osoby, które z bieganiem nie mają wiele wspólnego, ale koniecznie chciały pomóc.

Każdy mógł przebiec lub przejść 5 km w dowolnym tempie - to trzy okrążenia w parku. A wszystko w doborowym towarzystwie. Do tego organizatorzy gwarantowali towarzystwo kibiców i niezwykłą atmosferę.

- Nie wiem, czy sobie poradzę, trochę mnie ten dystans przeraża, ale co tam, najważniejsze jest pomaganie. I dobra zabawa oczywiście - stwierdziła ze śmiechwm Karolina.

Podczas tego wyjątkowego Parkrunu  nastąpił finał akcji „Piątka dla Dzieciaków”, którą od marca prowadziła Fundacja „Ogród Marze”. Polega na tym, że każdy przez kilka tygodni mógł w dowolny sposób pokonać 5 km i przekazać na zbiórkę 5 zł. Drugie tyle zobowiązali się przekazać sponsorzy.

Piknik Fundacji „Ogród Marzeń” – dla każdego coś przyjemnego

Oprócz biegu na wyjątkowym spotkaniu w parku można było zjeść śniadanie na trawie, wziąć udział w kreatywnych warsztatach z Martą Kiszewską, która zaproponowała wszystkim magiczne różdżki i bransoletki przyjaźni.

Były też warsztaty ogrodnicze pod fachowym okiem Szymona Bizana z Centrum Ogrodniczego Byliniarnia oraz garncarskie, przygotowane przez Wiktorię Biadaszkiewicz. Ta sama instruktorka poprowadziła jogę na trawie.

Z kolei najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach i animacjach przygotowanych przez Anię Radowicz, Martę Pawłowską i Ludmiłę Bartkowiak.

Jedzenie i picie na pikniku „Poranek na Polanie” serwowali partnerzy fundacji

 • 5 Posiłków Dziennie - jarocińska firma, która zapraszała na  dania i koktajle, 
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie,
 • Spółdzielnia Zgoda,
 • Cukiernia Barczak,
 • firma Martin Bauer,
 • uczniowie ZSP-B w Tarcach.
[ZOBACZ naszą fotorelację z pikniku „Poranek na Polanie” w GALERII ZDJĘĆ]

Partnerami Akcji Wesołych Ogrodników są:

 • Workafford
 • Romgos
 • P 11
 • Martin Bauer
 • 5 Posiłków Dziennie
 • Hydro Marko
 • Bank Spółdzielczy w Jarocinie
 • Polwos
 • Sport Center

Wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” w akcji nie tylko na pikniku

Od kilku dni w ramach Akcji Wesołych Ogrodników w wielu miejscach na terenie Ziemi Jarocińskiej - między innymi w Żerkowie, Roszkowie, Łuszczanowie czy Szkole Specjalnej w Jarocinie - odbywają się różnorakie przedsięwzięcia, w czasie których zbierane są fundusze na pomoc podopiecznym Fundacji "Ogród Marzeń" - więcej dowiesz się TUTAJ.

A już jutro, w niedzielę - 15 maja, wielka, publiczna zbiórka datków do puszek wolontariuszy, których będzie można spotkać w różnych miejscach Ziemi Jarocińskiej.

Pomagamy, bo każde dobro do nas wróci.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy