Reklama

Wójt prosi o racjonalne korzystanie z wody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Wójt prosi o racjonalne korzystanie z wody - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od jakiegoś czasu na dworze panują upały i wszystko wskazuje na to, że sytuacja nie zmieni się zbyt szybko. W związku z tym wójt gminy Nowe Miasto apeluje o oszczędzanie wody.

Reklama

Na dworze od jakiegoś czasu utrzymują się temperatury w okolicach 30 stopni, panuje upał, ziemia jest sucha i chyba każdy marzy, by móc się jakoś schłodzć. Należy jednak pamiętać, że w takich okolicznościach trzeba oszczędzać wodę i nie marnować jej.

Prośba o oszczędzanie wody w Nowym Mieście

W związku z wysokimi temperaturami i dużym wzrostem zużycia wody, gmina Nowe Miasto zwraca się z prośbą do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody.

Woda powinna być w takich sytuacjach pobierana jedynie do celów bytowych tj. spożywczych i sanitarnych. Wykorzystywanie jej w innych celach, by np. podlać trawnik, napełnić basen, czy umyć auto powinno być ograniczone. 

Nowe Miasto od dawna boryka się z problemem deficytu wody, zwłaszcza w okresach letnich. Już w poprzednich latach apelowano, by np. nie podlewać przydomowych ogródków. 

W ubiegłym roku samorząd złożył wniosek do Narodowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 

Zaplanowano w nim  budowę ujęcia wody ze stacją uzdatniania oraz siecią wodociągową dla Nowego Miasta i Klęki - ujęcie wody, dwie studnie z obudowami termoizolacyjnymi, pompami głębinowymi, rurociągami, urządzeniami technologicznymi i systemem uzdatniania wody wyposażone w panele fotowoltaiczne do zasilania urządzeń. Wnioskowana wówczas kwota to 2.950.000 zł.

Jak podkreślają władze gminy  - ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie w sieci i nie spowoduje przerw w dostawie wody.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy