Reklama

Wiadomo, ile wykroczeń ujawniła jarocińska drogówka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiadomo, ile wykroczeń ujawniła jarocińska drogówka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ubiegły rok był trudny dla kierowców. Od stycznia zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. We wrześniu wprowadzono zmiany w zakresie punktów karnych. W skali kraju spadła liczba wykroczeń w ruchu drogowym. Jak sytuacja wygląda w powiecie jarocińskim?

Ubiegły rok był stresujący dla kierowców, a zwłaszcza dla tych, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. W 2021 roku znowelizowano ustawę Prawo o ruchu drogowym. 

Wyższe mandaty dla kierowców  

Z początkiem stycznia 2022 roku obowiązywać zaczął nowy taryfikator mandatów. Jest znacznie surowszy niż ten, który obowiązywał wcześniej. Posypały się kary za przekroczenie prędkości, niektóre w wysokości nawet 2,5 tys. zł.

We wrześniu wprowadzono nowy taryfikator punktów karnych, w tym samym czasie weszły też w życie przepisy dotyczące tzw. recydywy, czyli naliczania podwójnej stawki mandatu, w przypadku ponownego popełnienia wykroczenia z danej grupy w okresie 24 miesięcy od poprzedniego.

Jak wprowadzenie nowych rozwiązań przełożyło się na liczbę wystawianych przez policję mandatów? Z olicyjnych statystyk na poziomie kraju wynika, że w całym 2022 roku policjanci wystawili 4,8 mln mandatów kierowcom łamiącym przepisy. To o 656 tysięcy mandatów mniej niż w 2021 roku. 

Ile wykroczeń ujawnili jarocińscy policjanci?  

Jak sytuacja wygląda w powiecie jarocińskim? W 2021 jarocińscy policjanci ujawnili 9.227, a w 2022 roku - 8. 617.


 - Liczby pokazują, że kierowcy bardziej przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Jest mniej mandatów wystawianych za przekroczenie prędkości - mówi asp. Karina Migalska-Cepa z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.       

Ubiegły rok to dobre wiadomości w zakresie ofiar wypadków. Pierwszy raz liczba ofiar śmiertelnych spadła poniżej 2000. Konkretnie było ich 1883. To o kilkaset mniej niż w 2021 i 2020 roku. Wypadków drogowych było 21,3 tysiąca - także mniej niż w poprzednich latach. Ucierpiało w nich także mniej osób.

Z kolei w powiecie jarocińskim ilość poważnych zdarzeń na ddrogach w 2022 roku była identyczna jak w 2021 roku. W minionym roku w wypadkach na naszym terenie zginęło 6 osób, a 31 zostało rannych.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy