Ceny węgla biją rekordy. Za tonę trzeba zapłacić średnio 2,5 tys. złotych, a za ekogroszek nawet 3 tysiące. Ludzie obawiają się, że w okresie zimowy podrożeje on o kolejne kilkaset złotych, dlatego już teraz robią zapasy. W składach zaczyna więc brakować towaru. W niektórych obowiązują zapisy, w innych limit na osobę. Tymczasem zdecydowanie tańszy opał proponuje, indywidualnym nabywcom, Polska Grupa Górnicza, która jest największym krajowym producentem węgla. Dla przykładu - za tonę ekogroszku trzeba zapłacić ok. tysiąca złotych, ekomiał kupimy już za 649 złotych, a orzech za 821,64 zł.
Węgiel dostępny tylko w wyznaczone dni
Do tej pory węgiel można było kupić w sklepie online codziennie w wyznaczonych godzinach. Teraz jednak grupa zmieniła zasady i jest on dostępny we wtorki io czwartki od godziny 16.00. Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG, podkreśla, że ilość sprzedawanego przez sklep internetowy towaru nie ulega zmianie. Węgiel jest dostępny do wyczerpania skierowanego do sprzedaży zapasu. E-sklep realizuje tylko sprzedaż przez stronę internetową, nie przyjmuje do realizacji zamówień złożonych telefonicznie lub drogą mailową.
Skumulowanie sprzedaży w dwóch sesjach w tygodniu pozwoli odbiorcom na ograniczenie czasu poświęcanego na udział w sesjach sprzedażowych.
Do tej pory sklep obsłużył ponad 60 tys. klientów, do których trafiło ponad 230 tys. ton węgla. Jak informowała spółka, dotychczas każdego dnia sprzedawano ok. 6 tys. ton surowca, obsługując ponad 1,5 tys. transakcji. Jednak chętnych na zakup jest wielokrotnie więcej niż węgla dostępnego dla gospodarstw domowych. Dlatego jeżeli planujecie kupić opał drogą online, musicie uzbroić się w cierpliwość. Warto jednak zaznaczyć, że kupno tym kanałem jest jak najbardziej możliwe.
Zakupy w PGG. Musisz spełnić jeden warunek
Aby kupić węgiel od PGG po cenach obowiązujących w kopalniach, trzeba spełnić jeden podstawowy warunek, którym jest ogrzewanie domu węglem. W takim przypadku raz na dwanaście miesięcy, możemy kupić do pięciu ton surowca. Musimy wówczas ustalić z kopalnią termin odbioru - może on być osobisty, jak i przez upoważnionego przez nas przewoźnika. Tomasz Głogowski tłumaczył, że taka możliwość jest skierowana głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń PGG, którzy nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrywania się w kopalnianych punktach sprzedaży.Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie takich sąsiedzkich grup zakupowych. Klienci, aby ograniczyć koszty transportu, będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawy
Jak kupić opał online? Krok po kroku
Aby kupić węgiel od PGG trzeba wejść na stronę sklepu, a następnie się zarejestrować (w prawym górnym rogu). Pamiętajmy, że węgiel od 31 maja sprzedawany jest tylko we wtorek i czwartek od godziny 16.00. Za każdym razem do sprzedaży trafia 5-6 tys. ton. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy, lepiej więc wybrać opał wcześniej i tylko czekać, aż pojawi on się w e-sklepie. Po dokonaniu zakupu, musimy ustalić sposób odbioru i naliczania akcyzy.W dalszym kroku podajemy dane osobowe, adres i sposób zapłaty. Po potwierdzeniu wyświetli nam się numer zamówienia, który dostaniemy również na mejla wraz z kodem odbioru.Popyt na opał od PGG jest bardzo duży, dlatego nie spodziewajmy się, że uda nam się go kupić podczas jednej sesji. Niekiedy będziemy musieli urządzić sobie prawdziwe polowanie. Musimy również wiedzieć, że tak ogromna liczba osób, która probuje dokonać zakupu w tym samy czasie, powoduje, że strona sklepu jest czasami niedostępna. Rzecznik spółki w rozmowie z PAP przyznał, że stronę sprzedaży węgla odwiedza od początku roku o 2300 procent więcej internautów niż rok wcześniej i wciąż trwają pracę mające ulepszyć funkcjonowanie witryny.
ZOBACZ TEŻ
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.