Reklama

Ważna dyskusja przed zatwierdzeniem miejscowego planu zagospodarowania dla gminy Jarocin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Ważna dyskusja przed zatwierdzeniem miejscowego planu zagospodarowania dla gminy Jarocin - Zdjęcie główne

Ważna dyskusja przed zatwierdzeniem miejscowego planu zagospodarowania | foto Fot. Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ważna dyskusja w Jarocinie przed zatwierdzeniem miejscowego planu zagospodarowania dla Goliny.

Reklama

Gmina przystąpiła do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dotyczą one między innymi terenów w Golinie.

Miejscowy plan zagospodarowania ze spalarnią i biogazownią w Golinie

Ma to umożliwić powstanie takich obiektów jak elektrociepłownia (na paliwa alternatywne, w tym na tzw. frakcję RDF  - frakcja kaloryczna odpadów o dużej wartości opałowej, które nie nadają się do recyklingu - przyp. red.) i biogazownia.

Zapowiedzi tych inwestycji pojawiły się na początku 2020 roku i wywołały sporo kontrowersji oraz emocji wśród mieszkańców Goliny. Sprowokowały też do protestów i zebrań wiejskich [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Grupa inicjatorów i najbardziej aktywnych uczestników protestów [o sprzeciwie mieszkańców Goliny pisaliśmy więcej TUTAJ] przez cały czas uczestniczy ze swoim przesłaniem w wielu spotkaniach i zebraniach nie tylko w Golinie [o takim zebraniu dwóch osiedli w Jarocinie - czytaj TUTAJ.  

Miejscowy plan zagospodarowania dla gminy Jarocin - ważne terminy

Do środy - 22 czerwca w Urzędzie Miejskim w Jarocinie (wydział planowania strategicznego) można  zapoznać się z proponowanym planem zagospodarowania przestrzennego, a w czwartek - 7 lipca mija ostateczny termin składania uwag i wniosków.

Zanim to nastąpi, dzisiaj - 7 czerwca o godzinie 16.00 w Kamienicy Kultury w Jarocinie (Rynek 17) odbędzie się publiczna dyskusja na temat zmian proponowanych w nowym miejscowym planie zagospodarowania w Golinie.   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy