Reklama

W ZSP nr 2 w Jarocinie powstanie ekologiczne miejsce odpoczynku dla uczniów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W ZSP nr 2 w Jarocinie powstanie ekologiczne miejsce odpoczynku dla uczniów - Zdjęcie główne

W ZSP nr 2 w Jarocinie powstanie ekologiczne miejsce odpoczynku dla uczniów | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ZSP nr 2 w Jarocinie powstanie ekologiczne miejsce odpoczynku dla uczniów. Stanie się to możliwe dzięki dotacji z WFOŚ-u.

Reklama

Jarocińska, ponadpodstawowa „dwójka” to już nie ta sama szkoła, którą pamiętają niektórzy jej absolwenci z ciasną siedzibą przy ulicy Wrocławskiej i lekcjami w różnych - często oddalonych od siebie - rejonach Jarocina [o historii szkoły czytaj TUTAJ].

ZSP nr 2 w Jarocinie to największa szkoła średnia na naszym terenie

Teraz to nowoczesna placówka z wieloma kierunkami nauczania, która kształci licealistów, techników i zawodowców. To klasy mundurowe oraz zawodowe i dobrze wyposażone pracownie.

Obecnie do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie uczęszcza około 1.500 uczniów, co powoduje, że jest to największa szkoła średnia na naszym terenie.  

Koleje obiekty sportowe przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

„Dwójka” dba również o kondycję fizyczną młodzieży. Służą temu nowa sala gimnastyczna oraz boiska zewnętrzne. 

Niedawno placówka wzbogaciła się o kolejne obiekty sportowe. To rzutnia do pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku w dal.

Ich budowa kosztowała ponad 92 tysiące złotych i została dofinansowana 40 tysiącami złotych przez wojewodę wielkopolskiego.

„Celem projektu było stworzenie warunków do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz ich rozwoju na terenie powiatu jarocińskiego, a także podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz ograniczenie problemów zdrowotnych dzieci i młodzieży” - można było przeczytać w komunikacie Starostwa Powiatowego w Jarocinie na ten temat.

Poprzez oddanie do użytku skoczni do skoku w dal oraz rzutni do pchnięcia kulą „dwójka” zamierzała zwiększyć możliwości rozwoju aktywności fizycznej nie tylko uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, ale i innych szkół, które mogą korzystać z tych obiektów.

Tym razem „dwójka” zadba o rekreację i odpoczynek uczniów

Okazuje się, że nasza największa szkoła średnia będzie miała na swoim terenie kolejne zagospodarowane miejsce - tym razem służące rekreacji.

Otóż powiat jarociński, któremu podlega placówka, pozyskał dofinansowanie w wysokości 70 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację zadania: Ekologiczna ścieżka edukacyjna „Segreguję - dbam o jutro” przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Tym sposobem przy „dwójce” powstanie ekologiczne miejsce odpoczynku dla uczniów. Całkowity koszt projektu to 100 tysięcy złotych. Brakujące 30 tysięcy dołoży samorząd powiatu jarocińskiego.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy