Reklama

W tym roku będzie inna Miejska Droga Krzyżowa w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach Jarocina. Tym razem będzie ono wyglądało zupełnie inaczej. Zmieni się również godzina nabożeństwa.

Reklama

Miejska Droga Krzyżowa od bardzo wielu lat odbywa się w Jarocinie w Niedzielę Palmową. W tym roku przypada ona 2 kwietnia. Zwykle nabożeństwo rozpoczynało się o godz. 14.00, a uczestnicy pokonywali trasę sprzed kościoła św. Marcina do św. Antoniego Padewskiego. W trakcie rozważania poszczególnych stacji krzyż przekazywali sobie przedstawiciele każdej z czterech jarocińskich parafii. 

W tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostanie połaczone z misterium Męki Pańskiej. Odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia, ale o godz. 19.00 i rozpocznie się przy kościele św. Jerzego. Oprawę muzyczną zapewni schola Invictus. 

Organizatorzy, którymi są parafie św. Marcina, św. Antoniego Padewskiego i Chrystusa Króla, proszą o to, aby zabrać ze sobą krzyż, świecę oraz wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II. W Niedzielę Palmową przypada 18. rocznica śmierci Papieża Polaka. 

Jeśli chcesz wziąć udział w tworzeniu misterium przyjdź na spotkanie organizacyjne i pierwszą próbę, która odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 12.30 w DomSpot w Jarocinie (w budynku plebanii przy kościele Chrystusa Króla). 

 - Zapraszamy szczególnie młodzież, wspólnoty młodzieżowe, kandydatów do bierzmowania, ministrantów, harcerzy oraz wszystkich, którzy w sercu czują się młodo! - apelują organizatorzy. 

 

W najbliższy piątek 24 marca w kościele św. Marcina odprawiona zostanie msza św. na rozpoczęcie Ekstremanej Drogi Krzyżowej. Początek o godz. 19.00. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć w tę wymagającą wyrzeczeń drogę, prowadzona będzie adoracja do godz. 22.00. Świątynia zostanie ponownie otwarta o godz. 4.30.  W tym samym dniu planowane są również EDK w Panience. Tam oprócz dwóch oficjalnych tras dodatkowo zostanie zorganizowana jeszcze parafialna licząca 13 kilometrów. Tydzień później, w piątek 31 marca, Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w parafii w Wilkowyi. Tutaj również będzie możliwość wyboru pomiędzy 40 a 18 km.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy