Reklama

W parafii Chrystusa Króla trwają rekolekcje Maryjne. Dzisiaj mszę św. rozpoczęli procesją z ikoną Matki Bożej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W parafii Chrystusa Króla w Jarocinie od niedzieli trwają rekolekcje o Matce Bożej Nieustającej Pomocy pod hasłem „Nieustanne Potrzeby? Nieustająca Pomoc!”. Dzisiaj rano z racji święta odbyła się procesja do czterech, bocznych ołtarzy.

Odbywają się one z okazji 100. rocznicy ustanowienia Nowenny do Matki Bożej, która jest publicznym nabożeństwem, zaaprobowanym przez Stolicę Apostolską, polegającym na wspólnej modlitwie przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy w obranym dniu tygodnia, którego celem jest uwielbienie i dziękczynienie składane Bogu za otrzymane łaski oraz przedkładanie próśb w modlitwie ufnej i wytrwałej, za wzorem i przyczyną Maryi.

Rekolekcje Maryjne w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie

Nauki w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie głosi redemptorysta ojciec Józef Grzywacz. W poniedziałek msze św. rekolekcyjne miały szczególnie uroczysty charakter z uwagi na przypadające w tym dniu wspomnieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszę św. rozpoczęto procesją do czterech bocznych ołtarzy. Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy nieśli kolejno: ksiądz kanonik Rafał Sobieraj, przedstawicielka dzieci, małżeństwo oraz osoba starsza. Niedawno zakończyło się malowanie wnętrza kościoła Chrystusa Króla, dlatego świątynia robi obecnie ogromne wrażenie swoją jasnością i czystością.   

Sakrament Namaszczenia Chorych w środę w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie 

W środę (29 czerwca) podczas mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, a wieczorem o  godz. 18.00 przewidziano uroczystą Nowennę i zakończenie rekolekcji. W trakcie rekolekcji jest możliwość nabycia pamiątek związanych z Nieustającą Pomocą m.in. książki, modlitewniki, obrazki i ikony w różnych rozmiarach. Oryginał znajduje się w Rzymie, w kościele św. Alfonsa. Jest on uważany przez wielu za najbardziej rozpowszechniony wizerunek Maryjny na świecie. 

Program rekolekcji w kościele Chrystusa Króla na pozostałe dni

Poniedziałek, 27 czerwca -  wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  • Godz. 9.00 - procesja i msza św. z nauką
  • Godz. 15.00 - modlitwa w Godzinie Miłosierdzia. Nabożeństwo czerwcowe
  • Godz. 18.30 - procesja i msza św. z nauką
Wtorek, 28 czerwca

  • Godz. 9.00 - msza św. z nauką „Uczyńcie Ją znaną całemu światu”
  • Godz. 15.00 - modlitwa w Godzinie Miłosierdzia. Nabożeństwo czerwcowe
  • Godz. 18.30 - msza św. z nauką „Uczyńcie Ją znaną całemu światu”
Środa, 29 czerwca - Święto Św. Apostołów Piotra i Pawła

  • Godz. 9.00 - msza św. z nauką wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych
  • Godz. 15.00 - modlitwa w Godzinie Miłosierdzia. Nabożeństwo czerwcowe
  • Godz. 18.00 - uroczysta Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Godz. 18.30 - msza św. z nauką
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy