Reklama

W miejskim parku w Jarocinie powstaje oryginalny plac zabaw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejskim parku w Jarocinie powstaje oryginalny plac zabaw.

Reklama

Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Jarocinie przeszedł w ostatnich latach prawdziwą metamorfozę. Zmianie poddany został niemal każdy zakątek tego miejsca.

Rewitalizacja miejskiego parku w Jarocinie rozpoczęła się od wielkich porządków

Intensywne prace prowadzone były tak w parku, jak i w pałacu Radolińskich [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Pałac został gruntownie odnowiony. Swoją siedzibę znalazło tam między innymi Muzeum Regionalne w Jarocinie.

W parku, z kolei, prace rozpoczęły się od wielkich porządków, czyli wycinania wszystkich samosiejek, uschniętych drzew i roślin. Ich miejsce zajęły nowe nasadzenia.  

Po zakończeniu modernizacji - we wcześniej niedostępnych zakątkach parku - można podziwiać historyczny układ ścieżek, który został odtworzony. Poza tym, można z bliska zobaczyć jedne z najcenniejszych drzew: największy klon polny, dąb szypułkowy czy przepiękne buki.

Ścieżki zostały wykonane z materiałów naturalnych - przepuszczalnych. Kruszywa kamienne, które są głównym materiałem wykorzystywanym do budowy tego typu nawierzchni, powodują, że alejki nie są zalewane przez wodę deszczową.

- Z racji historycznego charakteru parku, przy nawierzchniach przepuszczalnych zamiast betonowych krawężników wprowadzane zostały obrzeża stalowe, co oddaje charakter historyczny parku - zaznacza Marzena Jeleniewska - Jankowska, ogrodnik miejski. 

Na południowym tarasie zagospodarowany został ogród różany. Posadzone tam zostały róże „Matador”, szałwia i bukszpanowe żywopłoty, a sezonowo wystawiane będą rośliny w donicach. Nowe nasadzenia i łąki kwietne pojawiły się także w całym parku.

Nowy plac zabaw w zrewitalizowanym parku w Jarocinie

W najbliższym sąsiedztwie powstał też nowy amfiteatr i muzyczny plac zabaw. Uzupełnieniem atrakcji dla najmłodszych ma być drugi plac zabaw, który jest montowany w miejskim parku.

Wszystkie elementy wykonane są z drewna i architektonicznie nawiązują do zbytkowego charakteru miejsca [zobacz ZDJĘCIA w galerii]

Rewitalizacja parku miejskiego dofinansowana została ze środków unijnych i jest częścią dużego projektu „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery i zieleń przyuliczną”, który od ponad 4 lat jest wykonywany przez gminę Jarocin.

Jak Wam się podoba zrewitalizowany park i pałac w Jarocinie, czego Waszym zdaniem jeszcze brakuje w tym miejscu - piszcie w komentarzach.

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy