Reklama

A tymczasem w parku… stylowa restauracja z oranżerią [GALERIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

A tymczasem w parku… stylowa restauracja z oranżerią [GALERIA] - Zdjęcie główne

A tymczasem w parku… stylowa restauracja z oranżerią | foto UM Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa wielkie odnawianie parku i pałacu Radolińskich w Jarocinie. Oprócz prowadzonych tam, prac związanych z zielenią, drzewostanem, parkowymi alejami i odnową pałacu powstaje kompleks, gdzie będzie można odpocząć, wypić kawę i podziwiać widoki.

Reklama

Obiekt powstaje pomiędzy ulicą Kasztanową a Pałacem Radolińskich w miejscu starych zabudowań gospodarczych i domu ogrodnika.

 

Stylowa restauracja z oranżerią w parku - wiele zależało od konserwatora


Inwestorem jest firma Birex, która wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę tej nieruchomości.Jak się okazało zabytkowe obiekty gospodarcze były w bardzo złym stanie i trudno byłoby je zaadaptować na cokolwiek. Ale wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na wyburzenie zniszczonych zabudowań i przystał na nowy projekt zagospodarowania terenu, który przedstawił właściciel firmy Birex.

 


W parku powstaje stylowa restauracja z oranżerią za 5 milionów złotych  


Plan uwzględniał odtworzenie najstarszego budynku z 1910 roku - tak zwanego domu ogrodnika położonego przy bramie wjazdowej do parku. Powstanie tam hotelik butikowy.Realizacja nowego założenia przewiduje także adaptację i przebudowę dotychczasowego budynku, który stanie się restauracją z dobudowaną salą w formie oranżerii. Będzie to także przestrzeń do realizacji przedsięwzięć kulturalnych.

 Na adaptację zabudowań firma Birex ma przeznaczyć około 5 milionów złotych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy