Urząd statystyczny co jakiś czas przeprowadza badania ankietowe. Dotyczą one wśród różnych tematów i są dokonywane między innymi także mieszkańców Ziemi Jarocińskiej.
Ankieterzy urząd statystycznego - jak sprawdzić ich tożsamość?
Ankieterzy urząd statystycznego mogą zadzwonić albo odwiedzić nas osobiście. Nie są oni osobami anonimowymi, ale pracownikami urzędu.Każdy ankieter posiada legitymację służbową [wzór PONIŻEJ] oraz upoważnienie do prowadzenia badań ankietowych zapisanych w Programie Badań Statystycznych Statystyki Publicznej (PBSSP) na dany rok.
Aby potwierdzić tożsamość ankietera statystycznego należy TUTAJ wpisać jego imię, nazwisko oraz numer legitymacji. W przypadku problemów z wyszukaniem lub braku danych niezbędnych do weryfikacji tożsamości ankietera można skorzystać z infolinii statystycznej lub skontaktować się bezpośrednio z właściwym terytorialnie urzędem statystycznym - w naszym przypadku w Poznaniu.
Osoby do kontaktu w sprawie badań ankietowych US Poznań:
Sylwester Matysiak
tel.: (61) 279-83-02, 607-907-003, e-mail: S.Matysiak@stat.gov.pl
Aneta Kalicka
tel.: (61) 279-83-56, e-mail: A.Kalicka@stat.gov.pl
Anna Łukarska
tel.: 570-841-976, e-mail: A.Lukarska@stat.gov.pl
Dostępna jest także infolinia statystyczna: (22) 279-99-99, konsultanci są dostępni w dni robocze w godz. 8.00 - 15.00. Automatyczny system informacji statystycznej jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
CHOINKA JAROCIŃSKA - ZGŁOŚ SIĘ TUTAJ
O mogą nas zapytać ankieterzy Urzędu Statystycznego w Poznaniu?
W badaniu, które jest prowadzona na terenie gminy Jarocin, zbierane są informacje o podstawowej charakterystyce składu gospodarstw domowych, w tym: rozmiar i struktura populacji osób pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo z uwzględnieniem podziału na cechy demograficzne i społeczno-ekonomiczne (np. płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania), źródła utrzymania, samoocena stanu zdrowia oraz posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, fakt rejestracji w urzędzie pracy oraz uczestnictwa w edukacji formalnej i pozaformalnej.To jedno z podstawowych badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w obszarze rynku pracy.
„Umożliwia ono bieżącą ocenę stopnia wykorzystania zasobów pracy, a zarazem pozwala na szerszą charakterystykę poszczególnych grup ludności wyróżnionych ze względu na ich status na rynku pracy (pracujący, bezrobotni) lub pozostających poza rynkiem pracy (bierni zawodowo)” - czytamy w komunikacie Urzędu Statystycznego w Poznaniu.
Badanie dostarcza również informacji o naszych zachowaniach jako konsumentów. Zbierane są opinie dotyczące ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju i sytuacji finansowej gospodarstw domowych, zdolności do oszczędzania oraz planów zakupu dóbr trwałego użytku.
„Informacje uzyskane w badaniu wykorzystywane są do oceny bieżącej sytuacji na rynku i oczekiwań konsumentów, analizowania trendów oraz formułowania krótkookresowych prognoz gospodarczych” - wyjaśnia urząd statystyczny.
Wzór legitymacji ankietera urzędu statystycznego
PRZECZYTAJ TAKŻE
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.