Reklama

Urząd Miejskie w Jarocinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. B. Nawrocki

Urząd Miejskie w Jarocinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie - Zdjęcie główne

Urząd Miejskie w Jarocinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie | foto Fot. B. Nawrocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejskie w Jarocinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie.

Reklama

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił nabór wniosków w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Tym razem celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Urząd Miejski w Jarocinie zbiera wstępne deklaracje programu „Ciepłe Mieszkanie”

Urząd Miejski w Jarocinie zaangażowała się w pośredniczenie między mieszkańcami a WFOŚiGW i w realizację programu na swoim terenie.

Dlatego, aby pozyskać informacje o zapotrzebowaniu na środki z programu, zwraca się z prośbą do osób zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania o wypełnienie wstępnej deklaracji.

„Zebrane dane będą stanowiły bazę do oszacowania poziomu wsparcia i wypełnienia przez gminę Jarocin - w przypadku zainteresowania mieszkańców - wniosku o przyznanie środków z WFOŚiGW” - czytamy  w komunikacie jarocińskiego magistratu na ten temat.

Wstępną deklarację można złożyć osobiście w Biurze Obsługi Klienta lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Jarocinie (al. Niepodległości 10, 63-200 Jarocin) lub na adres e-mail: [email protected] w terminie do poniedziałku - 19 września.

Co można kupić i zainstalować z programu „Ciepłe Mieszkanie”?

Nabór właściwych wniosków o przyznanie dofinansowania z programu „Ciepłe Mieszkanie” nastąpi tylko wtedy, jeśli WFOŚiGW przyzna środki gminie Jarocin na jego realizację.

Pełna treść programu dostępna jest pod adresem: https://www.wfosgw.poznan.pl/programy/program-priorytetowy-cieple-mieszkanie/

Złożenie deklaracji wstępnego zainteresowania otrzymaniem dofinansowania z programu „Ciepłe Mieszkanie” nie jest zobowiązaniem i w przypadku, jeśli gmina Jarocin otrzyma środki z WFOŚiGW, konieczne będzie ponowne złożenie wniosku aplikacyjnego zgodnie z zasadami ogłoszonymi odrębnie przez gminę.

Program „Ciepłe Mieszkanie” będzie wspierać zakupy i instalację:

  • kotła gazowego kondensacyjnego,
  • kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,
  • ogrzewania elektrycznego,
  • pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze, albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wysokość dofinansowania z programu „Ciepłe Mieszkanie”

Wysokość dofinansowania przypadająca na jeden lokal mieszkalny będzie uzależniona od dochodów beneficjenta i może wynosić od 15 tys. zł do nawet 37,5 tys. zł.

Dofinansowanie jest zależne od dochodów wnioskującego o dotację i jest podzielone na trzy poziomy:

Poziom 1 - podstawowy
Beneficjentem programu może zostać każdy właściciel mieszkania w budynku wielorodzinnym, którego roczne dochody nie przekraczają kwoty 120 tys. zł.
Dofinansowanie wyniesie w takim przypadku:
do 30% kosztów, nie więcej niż 15 tys. zł na jeden lokal mieszkalny
o 35% kosztów, nie więcej niż 17,5 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla budynków w miejscowości ujętej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.

Poziom 2 - podwyższony
Beneficjentem programu może zostać każdy właściciel mieszkania w budynku wielorodzinnym, którego miesięczne dochody nie przekraczają kwoty:
1.673 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
2.342 w gospodarstwie jednoosobowym.

Intensywność dofinansowania wyniesie w takim przypadku:
do 60% kosztów, nie więcej niż 25 tys. zł na jeden lokal mieszkalny,
do 65% kosztów, nie więcej niż 26,9 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla budynków w miejscowości ujętej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.

Poziom 3 - najwyższy
W przypadku tego progu beneficjentem programu może zostać właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego miesięczne dochody nie przekraczają kwoty:
900 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
1.260 w gospodarstwie jednoosobowym
lub ma ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego.
Dofinansowanie wyniesie w takim przypadku:
do 90% kosztów, nie więcej niż 37,5 tys. zł na jeden lokal mieszkalny,
do 95% kosztów, nie więcej niż 39,9 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla budynków w miejscowości ujętej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.

We wszystkich trzech progach warunkiem otrzymania wsparcia będzie zobowiązanie starającego się o pieniądze, że po zakończeniu realizacji inwestycji w mieszkaniu nie będą zainstalowane żadne źródła ciepła o klasie niższej niż 5 (wg normy przenoszącej normę europejską EN 303-5).


Deklaracja wstępnego zainteresowania PDF
Deklaracja wstępnego zainteresowania WORD
Wybrane zagadnienia
Wyciągi z ustaw
Wykaz kosztów kwalifikowalnych

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy