Reklama

Rusza kolejna akcja Sprzątania Świata. Urząd w Jarocinie rozdaje sprzątającym worki i rękawice

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Rusza kolejna akcja Sprzątania Świata. Urząd w Jarocinie rozdaje sprzątającym worki i rękawice - Zdjęcie główne

Rusza kolejna akcja Sprzątania Świata. Urząd w Jarocinie rozdaje sprzątającym worki i rękawice | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza kolejna akcja Sprzątania Świata. Urząd w Jarocinie rozdaje sprzątającym narzędzia i worki.

Reklama

Po raz kolejny - już 29, rusza akcja Sprzątania Świata. W tym roku pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

Akcja ma na celu promowanie działań, które zmniejszą negatywny wpływ na środowisko poprzez nieśmiecenie i edukację ekologiczną na temat prawidłowej segregacji.

Akcja Sprzątania Świata również na terenie gminy Jarocin

Wielkie sprzątanie będzie się także odbywało na terenie gminy Jarocin. Dlatego Urząd Miejski w Jarocinie zachęca wszystkich do udziału, a szczególnie młodzież oraz kadrę pedagogiczną jarocińskich placówek oświatowych, a także wszystkie instytucje i osoby wspierające działania proekologiczne

„Wydarzenie stanowi okazję do tego, żeby zakomunikować nasz manifest nieśmiecenia” - czytamy w komunikacie jarocińskiego magistratu na temat akcji.

Urząd miejski zaznacza, że w ubiegłorocznej akcji zostały zebrane ogromne ilości odpadów.

„W każdym miejscu publicznym znalazły się papierki, szklane i plastikowe butelki po napojach oraz opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu” - przypomina magistrat.

Uczestnicy akcji Sprzątania Świata mogą zgłaszać się do urzędu w Jarocinie

Tak jak w poprzednich latach akcję wspiera Referat Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, zapewniając niezbędne materiały.

Worki oraz rękawice będzie można odbierać od wtorku - 13 września w siedzibie urzędu, pokój nr 45, w godz. od 9.00 - 15.00, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Referat udziela także wszelkich informacji na temat przebiegu akcji na terenie gminy – również telefonicznie pod numerem (62) 749-95-60.

Natomiast informacje na temat kampanii „Sprzątanie świata - Polska 2022” dostępne są na stronie internetowej www.naszaziemia.pl

Kolejna akcja Sprzątania Świata odbędzie się w dniach 16 - 18 września (piątek - niedziela).

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy