Reklama

Uczniowie jarocińskiej "Dwójki" wybrali się w kosmos i poznali historię szkoły

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie odwiedzili planetarium w Potarzycy i zajrzeli do starej kroniki szkolnej.

Reklama

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie uczestniczyły w kolejnych ciekawych zajęciach.
 

Jarocińska "Dwójka" w planetarium w Potarzycy

Dzieci z klasy II a udały się na wycieczkę do planetarium w Potarzycy. Celem wyjazdu było utrwalenie wiedzy o wszechświecie oraz poznanie konstelacji gwiazd znajdujących się na naszym niebie. Dzieci zobaczyły ogród astronomiczny, składający się z ośmiu betonowych kul, wiernie imitujących planety Układu Słonecznego. Jednak najważniejszym punktem wycieczki był pokaz o wszechświecie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali niebo w różnych porach roku, gwiazdy, gwiazdozbiory i galaktyki. Wyjątkowa lekcja z pewnością zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie i nauczyła wielu ciekawych rzeczy.

Lekcja historii w Muzeum Regionalnym w Jarocinie

Uczniowie klasy VIIa poznali historię szkoły z 1906 roku. Mieli możliwość obcowania z pierwszą zachowaną kroniką szkolną, która napisana jest jeszcze w języku niemieckim. Opisany w niej strajk uczniów z 1906 roku ukazuje politykę germanizacyjną zaborcy, która prowadzona była również na terenie jarocińskiej "Dwójki". Siódmoklasiści, aby ugruntować swoją wiedzę o zniemczaniu Polaków, uczestniczyli w lekcji w Muzeum Regionalnym w Jarocinie "Społeczeństwo Ziemi Jarocińskiej w obronie tożsamości narodowej". Dzięki czemu uczniowie utrwalili wcześniej nabytą wiedzę na temat "Małej ojczyzny", w odniesieniu do wydarzeń o charakterze narodowym.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy