Reklama

Trwa nabór na rachmistrzów spisowych. Kryteria, wynagrodzenie

Opublikowano:
Autor:

Trwa nabór na rachmistrzów spisowych. Kryteria, wynagrodzenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Główne zadania to – przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych, w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Do 8 lipca urzędy gmin prowadzą nabór kandydatów do pracy przy spisie rolnym.

 

 

Nabór na rachmistrzów do Powszechnego Spisu Rolnego, który będzie przeprowadzany od 1 września do 30 listopada bieżącego roku, rozpoczął się w całej Polsce w poniedziałek 15 czerwca. Kto może zostać rachmistrzem spisowym? Należy spełnić kilka ważnych kryteriów.

 

Przede wszystkim trzeba być osoba pełnoletnią, mieszkać na terenie danej gminy, posiadać wykształcenie co najmniej średnie oraz posługiwać się językiem polskim w mowie u piśmie. Pracy nie otrzymają osoby skazane za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

 

Osoby zainteresowane pomocą przy spisie rolnym powinny zgłosić się do urzędu gminy, gdzie podają swoje imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, a także inne informacje. Kandydaci otrzymają od urzędu gminy informacje o dacie i miejscu szkolenia, którego ukończenie z wynikiem pozytywnym będzie warunkiem koniecznym do uzyskania możliwości kwalifikacji na rachmistrza.

 

Szczegółowe informacje dotyczące trwającego naboru można uzyskać bezpośrednio w siedzibie poszczególnych urzędów gminy czy też na stronach internetowych tych samorządów.

 

Za wykonane prace spisowe rachmistrz otrzyma wynagrodzenie na podstawie umowy -zlecenia podpisanej z zastepcą Wojewódzkiego Komisarza Spisowego - Dyrektora Urzędu Statystycznego w Poznaniu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE