Reklama

Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku  - Zdjęcie główne

Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku. Administracja skarbowa udostępniła bowiem nową usługę.

Reklama

Tylko do końca kwietnia będzie trwał okres rocznych rozliczeń z urzędem skarbowym.

W przypadku złożenia PIT-u elektronicznie urząd skarbowy na przekazanie nam zwrotu ma maksymalnie do 45 dni.

Okazuje się, że w wielkopolskich skarbówkach w praktyce dzieje się to jednak dużo szybciej - średnio w ciągu 16 dni. A są miejsca, gdzie udaje się to już nawet po 9 dniach.

Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku. Niektórzy już go dostali

Dłuższy czas realizacji wynika najczęściej ze skomplikowanej sytuacji podatnika (np. obciążenia tytułami egzekucyjnymi).

- Łącznie w całej Wielkopolsce urzędy skarbowe przekazały już podatnikom ponad 876 milionów złotych z tytułu nadpłaty w podatku. W samym powiecie jarocińskim było to około 19 milionów - informuje Grażyna Pytlas, naczelnik jarocińskiego urzędu.

Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku - bez kontaktu z urzędem

Podatnicy, którzy nadal czekają na swój zwrot, mogą teraz sami sprawdzić, na jakim etapie jest należna im kwota.

Umożliwia to nowa usługa uruchomiona przez administrację skarbową - „Status zwrotu”.  Otwiera ona podatnikom dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT bez konieczności osobistego kontaktu z urzędem skarbowym.

Usługa jest dostępna wyłącznie w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

Teraz sam możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrotu twojego podatku - i nie tylko

„Status zwrotu” umożliwia przeglądanie informacji o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT. W przypadku PIT w usłudze dostępne są dane dotyczące etapu zwrotów z wszystkich form opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Podatnik może samodzielnie sprawdzić datę dokonania zwrotu, zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe lub przekazaniu jej do innego odbiorcy, co może mieć miejsce na przykład w przypadku zajęcia wierzytelności.

W usłudze znajduje się również adnotacja o sposobie dokonania zwrotu i ewentualnie naliczonej kwocie opłaty pocztowej (jeżeli zwrot realizowany jest przekazem pocztowym). W przypadku zwrotu z oprocentowaniem podatnicy otrzymają też informację o kwocie wypłaconego oprocentowania.

 

Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.