Reklama

Tańszy węgiel dla mieszkańców gminy Nowe Miasto. Kiedy składać wnioski?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Tańszy węgiel dla mieszkańców gminy Nowe Miasto. Kiedy składać wnioski? - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Nowe Miasto mogą składać wnioski o zakup tańszego węgla. Gdzie i jak to zrobić?

Reklama

Mimo początkowych wątpliwości ze strony władz, gmina Nowe Miasto ostatecznie postanowiła dołączyć do programu sprzedaży tańszego węgla dla mieszkańców.

Tańszy węgiel w gminie Nowe Miasto. Kto może kupić?

Gminy mogą kupić węgiel po preferencyjnych cenach - do 1.500 zł za tonę i sprzedawać go mieszkańcom poniżej 2.000 zł za tonę.
 
Taki opał mogą kupić ci, którzy są uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego. Ten przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego. Dodatek węglowy wynosi jednorazowo: 3000 zł. 
 
Gospodarstwo domowe może zakupić do końca 2022 r. maksymalnie 1,5 tony węgla po preferencyjnej cenie i kolejne 1,5 tony do 30 kwietnia 2023 r. 
 
Kto nie kupi tańszego węgla od gminy? Mieszkańcy, którzy nabyli węgiel na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023, po cenie do 2.000 zł brutto za tonę.

Gdzie i jak złożyć wniosek o tańszy węgiel w gminie Nowe Miasto 

Aby kupić węgiel po cenie preferencyjnej, uprawnieni mieszkańcy muszą złożyć wniosek (do pobrania TUTAJ) w sekretariacie Urzędu Gminy Nowe Miasto nad Wartą (ul. Poznańska 14) w wersji papierowej lub przesłać pocztą albo w wersji elektronicznej przesłać na adres ePUAP Urzędu Gminy Nowe Miasto nad Wartą. 

W przypadku złożenia wniosku o zakup węgla przez internet, formularz opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. Wniosek musi być czytelnie podpisany, nie będą przyjmowane skany lub zdjęcia wniosków.

Wnioski można składać od dzisiaj, 15 listopada.

Nie wprowadziliśmy terminu końcowego składania wniosków dla mieszkańców, jednakże z przyczyn organizacyjnych wczesne złożenie wniosków pozwoli nam na ich szybszą weryfikację i złożenie zamówienia. W chwili obecnej nie mamy dokładnej informacji kiedy węgiel może nam być dostarczony - informuje wójt gminy, Aleksander Podemski.

 

Odbiór węgla będzie odbywał w dwóch miejscach dystrybucji na terenie gminy:

  • Składnica Towarów Masowych „DORJA”, Dorota Andrzejewska, Utrata, Podgórna 3, 63-041 Chocicza,
  • Materiały Budowlane AW Wesołek, ul. Składowa 14, 63-041 Chocicza.
[AKTUALIZACJA 21.11]

Jakie jest zapotrzebowanie na tańszy węgięl? Na dzień dzisiejszy do gminy wpłynęło 220 wniosków.

[AKTUALIZACJA 25.11]

Węgiel, który dotrze do gminy będzie pochodził z Kolumbii, a dostawcą będzie PGG. Punktami dystrybucyjnym będą Materiały budowalne Wesołek (Nowe Miasto) oraz Składnica towarów masowych Doria (Utrata).

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy