Reklama lokalna
reklama

Święto Parówki z piłkarzami Lecha Poznań i Maciejem Paterskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Święto Parówki z piłkarzami Lecha Poznań i Maciejem Paterskim - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
164
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościGyrosowa rakieta, dziewiątki Lewandowskiego, zupa parówkowa z pieczarkami, papryką oraz czerwoną fasolą, kuleczki parówkowe w sosie serowym z makaronem, ciasto parówkowe, muffinki z parówką – to tylko część potraw, które Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały na dzisiejsze Święto Parówki.
Reklama lokalna
reklama

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów 9. Święta Parówki w Jaraczewie. Impreza odbywa się na targowisku i w rozstawionym namiocie.           

      
- Dziękuję, że nie zawiedliście, nie przestraszyła was pogoda. Przyszliście posmakować parówkę, skorzystać z pozostałych atrakcji i wesprzeć nasz szczytny cel - pomoc dla Damiana Gawrońskiego - mówiła na powitanie Wiesława Biegun, współwłaścicielka Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Biegun”.

 Co roku Święto Parówki jest organizowane w innym stylu. W tym roku było na sportowo.

reklama

- Nie wybieraliśmy sportów wodnych, ale tak wyszło - śmiała się Wiesława Biegun.

 Mecz Oldboye Lecha Poznań z GKS Jaraczewo na Święcie Parówki  

Państwu Biegunom za organizację imprezy podziękował burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała i zaznaczył, że Świętu Parówki towarzyszy zawsze zbiórka pieniędzy organizowana na rzecz potrzebujących w gminie Jaraczewo. W tej kwestii organizatorzy współpracują z Fundacją „Ogród Marzeń”. Obecna na wydarzeniu prezes Fundacji „Ogród Marzeń” Beata Frąckowiak – Piotrowicz mówiła o początkach instytucji i o tym na jaką pomoc może liczyć ponad 200 podopiecznych. 

reklama


- Dziękuję, że jesteście, że pomagacie. Mam nadzieję, że dzisiaj uzbieramy bardzo dużo pieniędzy. Bawcie się dobrze, wrzucajcie pieniądze i bądźcie z nami przez cały czas - mówiła Beata Frąckowiak- Piotrowicz.

       
Świętowanie rozpoczęło się od meczu piłki nożnej Oldboye Lecha Poznań kontra GKS Jaraczewo. Na początku przewagę uzyskała drużyna Lecha Poznań. Jaraczewski klub nie dał jednak za wygraną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.


Biegli dla Damiana Gawrońskiego i Tomasza Strzody

Sportowcom opady deszczu nie były straszne. Biegacze pokonali 7 kilometrów. Zorganizowali Memoriał Tomasz Strzody, pracownika firmy „Biegun”, który zginął w tragicznym wypadku.         

reklama

Tomasz Strzoda biegał z nami. My dzisiaj pobiegliśmy wspólnie ku jego pamięci. Jest nas niewielu, ale biegacze przyjechali z różnych miejscowości: z Jutrosina, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Poznania, Witaszyc, Jarocina i Koźmina Wielkopolskiego. Chcieliśmy wspomnieć Tomka. Pamiętam, jak biegł ze mną jeden z ostatnich swoich maratonów, a ja biegłem swój pierwszy. My biegamy dla tych, którzy nie mogą - mówił Jacek Zawodny znany biegacz z Koźmina Wielkopolskiego.

W biegu wystartowała również grupa Jaraczewo Biega

  
- Postaraliśmy się pobiec w szczytnym celu, tym razem dla Damiana. Jak to mówią biegacze, nigdy nie ma dobrej pogody dla biegaczy, ani do jeżdżenia na rowerze, bo albo wieje, pada lub jest za gorąco. Czas przeszedł na to, aby się przyzwyczaić do biegania w takich warunkach. Biegliśmy dla naszego kolegi, który zawsze uczestniczył w tych przedsięwzięciach organizowanych przez państwa Biegun - mówi Tomasz Ochliński, lider grupy Jaraczewo Biega.

Ze względu na warunki atmosferycznie nie odbył się rajd rowerowy, któremu miał przewodniczyć Maciej Paterski. Jednak kolarz przyjechał do Jaraczewa i na licytacje przekazał swój kombinezon, w którym stratował w Tour de Pologne. Z kolei motocykliści pojechali do Damiana Gawrońskiego z Ruska, dla którego były zbierane pieniądze. 24-latek jest bardzo schorowany. Od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ma zdiagnozowanych kilka chorób towarzyszących. Zbierane pieniądze będą przeznaczone na doposażenie wózka inwalidzkiego dla niego. 

Tradycyjnie na święcie nie mogło zabraknąć dań z parówek z firmy „Biegun”.

- Przygotowałyśmy dzisiaj zupę parówkową z pieczarkami, papryką, czerwoną fasolą, kuleczki parówkowe w sosie serowym z makaronem. Mamy własnej roboty sery, ciasto parówkowe, muffinki z parówką i do tego naleweczki –  opowiadała Regina Banaszak, przewodnicząca KGW Panienka. 


   - Też z parówką - krzyknął z przekasem ktoś ze zgromadzonych. 


 - Nie dało rady – odparła szefowa KGW Panienka.

Z kolei panie z KGW Wojciechowo przygotowały z parówek, dziewiątki Lewandowskiego w cieście drożdżowym, pizzę - koło od bolidu Kubicy. Na każdym ze stoisk były parówki pod różną postacią, sałatki z dodatkiem parówek i wiele innych potraw z parówkami. Potrawy i dekoracje były bardzo wymyślne: np. gyrosowa rakieta.

Byliście? Jak wam się podobało? 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się  

               

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama