Reklama

Stromy wjazd na Parowozownię w Jarocinie jest w fatalnym stanie. Co na to właściciel?

Opublikowano: sob, 27 lis 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: Fot. A. Konieczna

Stromy wjazd na Parowozownię w Jarocinie jest w fatalnym stanie. Co na to właściciel?  - Zdjęcie główne

Stromy wjazd na Parowozownię w Jarocinie jest w fatalnym stanie. Co na to właściciel? | foto Fot. A. Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stromy wjazd na Parowozownię w Jarocinie jest w fatalnym stanie. Co na to właściciel?

Reklama

Stroma droga prowadząca do Parowozowni w Jarocinie czeka na remont. To zaledwie 30 metrów, a nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za ten odcinek.

Fatalna nawierzchnia jest sporym problemem nie tylko dla mieszkających tam ludzi.

Regularnie łata drogę na Parowozownię, ale ma pecha

O pomoc w znalezieniu wyjścia z patowej sytuacji poprosił nas Paweł Skrzypczak, który dzierżawi tam budynek i prowadzi niewielki warsztat naprawy obrabiarek. 

- Ja tę drogę regularnie łatam, naprawiam, chociaż to w ogóle nie jest w moim interesie. A mam takiego pecha, że zawsze po takiej próbie wyrównania tych dziur przychodzi ulewa i wszystko wypłukuje, tym bardziej, że droga jest pod dużym spadem - wyjaśnia mężczyzna.

I dodaje:

- Ostatnio przyjechał do mnie klient i miałem nieprzyjemności, bo uszkodził sobie samochód. Rowerem to się tu nie ujedzie, ludzie zsiadają i prowadzą. Ja się tylko obawiam, że jak się coś poważnego stanie, to pogotowie może tu nie dojechać.    

Droga na Parowozownię prowadzi też do muzeum

Na terenie Parowozowni położone są dwa budynki z mieszkaniami socjalnymi należące do JTBS-u i jeden do wspólnoty mieszkaniowej. Swoją siedzibę ma tam też muzeum kolejnictwa. Właścicielem gruntu jest gmina, a feralny stromy odcinek drogi należy do PKP.

- Tak to jest wszystko pogmatwane. Nikt nie czuje się odpowiedzialny i nic tu nie robi - mówi pan Paweł. 

PKP chce się pozbyć dziurawej drogi na Parowozownię

Zwróciliśmy się do PKP z pytaniem czy zamierza w najbliższym czasie skutecznie naprawić drogę na Parowozownę, której jest właścicielem. W odpowiedzi, którą przesłała Agnieszka Jurewicz z wydziału współpracy z mediami PKP, czytamy:

„Fragment drogi służy głównie podmiotom spoza PKP S.A., w związku z czym spółka obecnie nie ma w planach jego remontu. Podejmiemy rozmowy z samorządem celem przekazania gminie działki, na której znajduje się ten odcinek drogi.”

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy