Reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie – kiedy powstanie?

Opublikowano: ndz, 27 wrz 2020 14:32
Autor:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie – kiedy powstanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W Dobieszczyźnie powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Radni podjęli w tej sprawie decyzję.

 

 

Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, to placówki, które przygotowują do samodzielnego życia w społeczeństwie osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz chorych psychicznie. Przede wszystkim są to domy dziennego lub całodobowego pobytu, w których osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą otrzymać częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek.

 

 

Nowy Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w Dobieszczyźnie w budynku po byłym domu dziecka prowadzonym przez siostry selezjanki. Obecnie należy on do diecezji kaliskiej. W gminie Żerków podobna placówka była prowadzona w Raszewach. Z czasem została przekształcona w Dom Pomocy Społecznej. Osoby niepełnosprawne intelektualnie lub z chorobami psychicznymi musiały być więc dowożone do ŚDS w Czerminie.

 

 

Żerkowski urząd pozyskał z Wojewódzkiego Urzędu Wielkopolskiego dotację  na Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie w wysokości 595 tys. zł.- Pieniądze, które otrzymaliśmy zostaną, przeznaczone na przystosowanie budynku do potrzeb podopiecznych, którzy będą tam przebywać. W grudniu zostaną nam przekazane środki na funkcjonowanie placówki - tłumaczył burmistrz.

 

 

Na piątkowej sesji żerkowscy radni uchwałę w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobieszczyźnie. Placówka będzie placówką dziennego pobytu dla 30 osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Uczestnikami zajęć będą mogli być przede wszystkim mieszkańcy gminy Żerków.

 

 

W przetargu ogłoszonym niedawno przez burmistrza Michała Surmę wyłoniono wykonawcę niezbędnych prac remontowych. Została nim firma Romana Andrzejczaka z Chrzana. W budynku przede wszystkim zamontowana zostanie platforma dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi im dotarcie na wszystkie kondygnacje. Koniec prac modernizacyjnych przewidziano w połowie listopada.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (17)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +15 / -0

  Edward

  Za Kowalskiego i Tomalaka nie do pomyślenia.ale oni organizowali pracę szkoły a nie robieniem szumu i wiatru wokół swojej osoby.

 • rok temu | ocena +17 / -0

  Halo

  W tej gminie są radni czy tylko wydmuszki? Jest jakaś opozycja?

 • rok temu | ocena +21 / -1

  matka

  Straszne i przerażające jest że o fakcie zaginięcia uczennic w trakcie zajęć świetlicowych nikt nie wiedział.Taki bałagan panuje w szkole żerkowskiej.To opiekunowie tych dziewczynek podniosły alarm,gdy nie powróciły autobusem szkolnym ze szkoły.Jak można dopuścić do tego,że pierwszoklasistki,za których bezpieczeństwo odpowiedzialna jest dyrektor szkoły przepadły,nikt nie wiedział dokąd się udały,gdzie były po drodze?Powiadomiona została policja.Może gazeta napisze coś na ten temat.Może poprosi o komentarz osobę odpowiedzialną.Ja chcę wiedzieć jakie działania zostały podjęte aby sytuacja się nie powtórzyła.

 • rok temu | ocena +15 / -2

  Jak zawsze

  Widzę, że ruszyła machina . Zostają komentarze usprawiedliwiające dyrektorkę. Jak zawsze. Nasza "dziennikarka" wróciła do pracy.

 • rok temu | ocena +6 / -1

  Więc

  Do do Piotra. A z kim poszły? Z nauczycielem!

 • rok temu | ocena +26 / -3

  Redakcjo

  A kiedy jarocinska napisze o zaginięciu dwóch uczennic ze szkoły w Żerkowie,podczas trwania zajęć świetlicowych? Co ma do powiedzenia w tym temacie pani dyrektor? Na zebraniu rodziców tak zapewniała ,że dzieci w jej szkole są całkowicie bezpieczne. Co ustaliła policja? Dziwnie cicho na ten temat. Ja boję się o swoje dziecko będące na zajęciach w tej szkole.