Reklama

Sprzedaż tańszego węgla w gminie Żerków. Kto może go kupić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Sprzedaż tańszego węgla w gminie Żerków. Kto może go kupić? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebawem ruszy nabór wniosków na sprzedaż taniego węgla w gminie Żerków. Kto może skorzystać z programu?

Reklama

Rząd postanowił ułatwić mieszkańcom dostęp do węgla i uchwalił ustawę o sprzedaży węgla przez samorządy. Niebawem będzie można węgiel kupić taniej również w gminie Żerków.

Tańszy węgiel w gminie Żerków

W połowie miesiąca, gdy pisaliśmy o samorządowych punktach sprzedaży węgla, gmina Żerków jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji. Burmistrz Michał Surma zaznaczył, że gmina nie posiada spółki komunalnej, co stanowi problem.

Jednak ten problem dało się rozwiązać i gmina ostatecznie zdecydowała się przystąpić do programu. Podczas wstępnych rozmów ustalono, że dystrybucja będzie prowadzona przez punkty handlu opałem na terenie gminy.

Kto będzie mógł kupić tańszy węgiel w gminie Żerków?

Według projektu ustawy, węgiel po preferencyjnych cenach, będzie przysługiwał osobom, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Gospodarstwo domowe może zakupić do końca 2022 r. max. 1,5 t węgla po cenach preferencyjnych i do 30.04.2023r. kolejne 1,5t.  

Kto nie kupi tańszego węgla w gminie Żerków?

Mieszkańcy, którzy nabyli węgiel na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie do 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona powyżej, czyli np. w sklepie PGG, nie mogą składać wniosków na preferencyjny zakup paliwa.

Po wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, gmina ogłosi termin naboru wniosków na stronie internetowej oraz przez kurendy do sołtysów.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski przyjmowane są od 07.11 w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy Żerków (parter). 

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 62 740 20 38.

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych do pobrania TUTAJ oraz w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków (parter).

[AKTUALIZACJA 21.11]

Do 18.11.2022 r. złożono 560 wniosków na 798 ton węgla. Pierwsza dostawa w ilości 100 ton dojechała w dniu dzisiejszym.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy