Reklama

Spotkanie z publicystą Jackiem Bartosiakiem w Jarocinie. Zapowiada się ciekawa dyskusja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fratria

Spotkanie z publicystą Jackiem Bartosiakiem w Jarocinie. Zapowiada się ciekawa dyskusja - Zdjęcie główne

Spotkanie z publicystą Jackiem Bartosiakiem w Jarocinie | foto Fratria

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spotkanie z publicystą Jackiem Bartosiakiem w Jarocinie. Zapowiada się ciekawa dyskusja.

Reklama

Był prezesem spółki celowej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale zrezygnował z tego stanowiska. Jest prawnikiem i publicystą - Jacek Bartosiak przyjedzie do Jarocina.

Bartosiak jest pasjonatem polskiej literatury i historii wojskowości

Jacek Bartosiak jest doktorem nauk społecznych, prawnikiem i publicystą, zajmującym się geopolityką oraz strategią. Skończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego oraz Seniorem Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie. 

W latach 2013-2015 był ekspertem oraz członkiem rady NCSS. Był również ekspertem Fundacji Republikańskiej i członkiem Rady Budowy Okrętów. Jest założycielem i właścicielem firmy Strategy&Future oraz współzałożycielem „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych oraz współpracownikiem Nowej Konfederacji. 

W latach 2017-2018 Jacek Bartosiak był członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. A 19 sierpnia 2018 roku został powołany na prezesa spółki celowej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. 19 lutego 2019 roku zrezygnował z tej funkcji.

Jest pasjonatem polskiej literatury oraz historii wojskowości.

Twórczość Bartosiaka wzbudza kontrowersje

Jacek Bartosiak jest autorem książek:

  • „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, 
  • „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej, 
  • „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.
Twórczość Jacka Bartosiaka spotyka się z krytyką niektórych członków środowiska naukowego oraz eksperckiego. Zarzuca mu się, że w swojej publicystyce wybiórczo dobiera fakty w celu przedstawiania swojego światopoglądu, zamiast naukowo dążyć do poznania prawdy.

Z Jackiem Bartosiakiem można będzie się spotkać w Jarocinie

Jacek Bartosiak przyjedzie do Jarocina. Spotkanie z publicystą odbędzie się w JOK-u, we wtorek - 10 stycznia, początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.   

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy