Reklama

Sołtys z odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”

Opublikowano: pon, 26 kwi 2021 07:20
Autor: | Zdjęcie: Media społecznościowe

Sołtys z odznaką honorową  „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” - Zdjęcie główne

Bartosz Banaszak, sołtys Goli otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” | foto Media społecznościowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartosz Banaszak, sołtys Goli otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”

Reklama

Sołtys Goli Bartosz Banaszak jest znanym działaczem społecznym nie tylko w gminie Jaraczewo, ale i w powiecie jarocińskim. Od 10 lat pełni funkcję sołtysa Goli.

W 2016 roku został  Sołtysem Roku w plebiscycie „Gazety Jarocińskiej”. Od dwóch lat jest przewodniczącym Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Jarocinie.
 
 W  sobotę uczestniczył  V Pielgrzymce Sołtysów Województwa Wielkopolskiego i Diecezji Kaliskiej. Po eucharystii  na placu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu został odznaczony odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” nadaną przez zarząd województwa wielkopolskiego. Wyróżnienie otrzymał z rąk wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego. Wnioskował o nie Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej.- To odznaczenie jest dla mnie wielkim wyróżnieniem za dotychczasową pracę społeczną na rzecz sołectwa, Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz wszystkich organizacji, w których działam. Jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy zawsze byli gotowi do wspólnego działania i do pomocy, bo praca społeczna to praca nie tylko jednego człowieka – mówi Bartosz Banaszak. Jak sołtysowi udaje się poderwać ludzi do działania?

 

- To ludzie dają energię do działania. Jeżeli widać, że to co robimy przynosi efekty, mieszkańcy przychodzą na spotkania, chętnie pomagają, poświęcając swój czas, to motywuje do dalszej pracy, a potem to już ludzie wzajemnie dopingują się do współdziałania na rzecz wsi. W pracy społecznej ważne jest, aby być szczerym i otwartym. Mieszkańcy muszą widzieć efekty wspólnego współdziałania. Cztery lata temu, jak zorganizowaliśmy dożynki, za wypracowane pieniądze kupiliśmy wyposażenie do świetlicy, a w 2019 r. urządziliśmy siłownię zewnętrzną. Ludzie bezinteresownie pomagają, aby coś zrobić dla wioski i jednocześnie być razem – mówił w marcu w wywiadzie dla Gazety 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

      

  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy