Podczas podróży przez Kurcew do Pleszewa, sołtys - Maciej Urbaniak zauważył rosnącą ilość śmieci, co skłoniło go do podjęcia działań w tym temacie. Samorządowiec obawia się, że jeśli proceder nie zostanie na czas przerwany, a wobec winnych wyciągnięte konsekwencje, sytuacja może eskalować.
Nasz kraj wydaje setki tysięcy złotych na promowanie segregacji śmieci, ale brakuje nam efektywnego zarządzania tym problemem. Czas coś z tym zrobić, inaczej nasza gmina utonie w śmieciach - mówi Sołtys Twardowa.
Maciej Urbaniak postanowił działać i już zgłosił sprawę zarówno do gminy, jak i lokalnej policji. Jego apel do społeczności ma na celu przyciągnięcie uwagi do tak ważnej kwestii jaką jest prawidłowe segregowanie i pozbywanie się odpadów.
Nie możemy pozostawić tego bez reakcji. Pilnie potrzebujemy skoordynowanych działań, aby powstrzymać rozwijający się kryzys śmieciowy. Apeluję do mieszkańców Gminy Kotlin, aby zaangażowali się w lokalne inicjatywy mające na celu utrzymanie piękna i czystości naszej gminy - dodaje Sołtys Twardowa.
Apel Sołtysa Urbaniaka ma na celu przyciągnięcie uwagi do problemu i zachęcenie do współpracy w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji. Mieszkańcy Gminy Kotlin są teraz wezwani do zaangażowania się w lokalne inicjatywy mające na celu utrzymanie piękna i czystości ich wspólnoty.
Jakie odpady można oddać do PSZOK?
W okolicy Kotlina można bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć się różnych rodzajów odpadów zawożąc je do PSZOK-u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Wyszkach, gdzie przyjmowane są następujące kategorie odpadów:
- papier – w tym odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury;
- szkło bezbarwne – w tym odpady opakowaniowe ze szkła bezbarwnego;
- szkło kolorowe – w tym odpady opakowaniowe ze szkła kolorowego;
- metale oraz tworzywa sztuczne – w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe;
- odpady ulegające biodegradacji - zielone;
- odpady niebezpieczne;
- przeterminowane leki;
- chemikalia;
- odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki;
- zużyte baterie i akumulatory;
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
- meble i inne odpady wielkogabarytowe;
- zużyte opony od samochodów osobowych;
- odpady budowlane i rozbiórkowe (do 100 kg rocznie z jednej nieruchomości)
- odpady pochodzące z działalności gospodarczej, w tym z gospodarstw rolnych np.: opony ciągnikowe, od samochodów ciężarowych, folia od kiszonki oraz odpady niebezpieczne typu eternit.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Kiermasz świąteczny ze spotkaniem opłatkowym w szkole w Woli Książęcej
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.