Reklama

Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  - Zdjęcie główne

Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zajęcia dla dzieciaków.

Reklama

Ponad 200 klubów sportowych, związków, fundacji i stowarzyszeń otrzyma dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu „Sportowe Wakacje+”. Na zadania z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie rozdysponowanych zostało blisko 18 mln zł!

Jarocin. Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki zostaną przeznaczone na:

- wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych
- wspieranie organizacji turniejów sportowych, imprez, konkursów i innych wydarzeń sportowych.

Jarocin. Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program Sportowe Wakacje+

W tym roku w sumie na ministerialny program wakacyjny przeznaczonych jest łącznie 30 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa i mają przysłużyć się upowszechnianiu prozdrowotnych zalet sportu oraz przekazywaniu młodym ludziom doświadczeń i pamięci historycznej.

W założeniu, środki ze „Sportowych Wakacji+” w 2021 roku mają również pomagać w utrzymaniu fizycznej formy i dobrego zdrowia w czasach epidemii COVID-19.

Program, którego pierwszy edycja odbyła się w 2020 roku, wspiera m.in. organizację obozów sportowych, zajęć, turniejów, wydarzeń i konkursów oraz innych wydarzeń związanych ze zdrowym trybem życia.

Warto przypomnieć, że operatorem krajowym zadania: „Wspieranie organizacji ogólnopolskich obozów sportowych” została Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Środki finansowe Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacji LOTTO w łącznej wysokości 15 mln zł pomogą dzieciom i młodzieży biorącym udział w obozach sportowych w odzyskaniu kondycji fizycznej po przymusowej bezczynności spowodowanej pandemią.

Jarocin. Rugby Klub Sparta Jarocin dostała 45 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będą zajęcia w wakacje

Lista tegorocznych beneficjentów ministerialnego programu została właśnie ogłoszona. Jednym z nich jest Rugby Klub Sparta Jarocin, której przyznano 45 tys. zł na projekt „I Ty możesz zostać gwiazdą rugby!” na wakacyjne zajęcia dla młodych adeptów rugby.

O szczegółach naboru i harmonogramie zajęć będziemy informowali na bieżąco.

Jak oceniacie działalność Rugby Klub Sparta Jarocin, czy uważacie, że ta dyscyplina sportu ma szansę na rozwój w naszym mieście?

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy