Reklama

Mateusz Wielgosz pojedzie Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń. Poznaj kolejne etapy trasy

Opublikowano:
Autor:

Mateusz Wielgosz pojedzie Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń. Poznaj kolejne etapy trasy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń. Poznaj kolejne etapy trasy. Organizatorzy przedsięwzięcia podają kolejne informacje na temat wyprawy „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń”. Znane są już dwa etapy rajdu. W jakiej części Polski się odbędą?

Reklama

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Mateusz Wielgosz, który pochodzi z Lubini Małej. Choć obecnie mieszka w Szwajcarii, to zamierza zdobyć Wielka Koronę Tatr i objechać wokół Polskę. Jego celem nie tylko jest spełnienie marzeń, lecz również wsparcie Fundacji Ogród Marzeń i jej podopiecznych. Mateusz latem 2020 roku wybrał się w inną długodystansową wyprawę i przejechał około 1200 km rowerem trasą MTB.

Rowerem wokół Polski dla Fundacji "Ogród Marzeń". Zdobyć Wielką Koronę Tatr i objechać Polskę

Planowana wyprawa „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń” potrwa 26 dni. Każdy dzień zaplanowany jest jako indywidualna trasa rowerowa licząca od 103 do 151 kilometrów. Za nim jednak Mateusz wsiądzie na rower, to najpierw zdobędzie Wielka Koronę Tatr i to w 6 dni.

Wielka Korona Tatr to 14 szczytów przekraczających 8.000 stóp, czyli 2.438 metrów. Na trzy spośród czternastu szczytów prowadzi szlak pieszy, reszta to drogi taternickie. Niektórzy Wielką Koronę Tatr zdobywają latami, a inni niż Kacper Tekieli zaledwie w 36 godzin. Są i tacy, dla których jest to wyczyn nieosiągalny. Natomiast Mateusz Wielgosz zamierza wspiąć się na wszystkie szczyty WKT w sześć dni. Po czym wsiądzie na rower i objedzie wokół Polskę.

Najważniejszym celem wyprawy jest wsparcie dla podopiecznych. Organizatorzy poszukują więc przedsiębiorstwa, które wsparłyby przedsięwzięcie, a przede wszystkim zapłaciły określoną kwotę za przejechany przez Mateusza kilometr trasy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz gmina Żerków.

Rowerem wokół Polski dla Fundacji "Ogród Marzeń" - możesz pojechać z Mateuszem

Wyprawę „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń” może również wesprzeć każdy, kto zechce przejechać wybrana spośród 26 tras. O szczegółach wsparcia i uczestnictwa w rajdzie pisaliśmy TUTAJ.

Wszystkie szczegóły zaplanowanej przez Mateusza Wielgosza wyprawy będą podawane na bieżąco za pośrednictwem naszego portalu, wydarzenia na Facebooku [TUTAJ] oraz grupy „Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń”. Uczestnicy będą zobowiązani do wpłaty odpowiedniej kwoty pieniędzy, w ramach wybranego pakietu wyprawy.

Do wyboru będzie pakiet jednodniowy, dwudniowy, trzydniowy, czterodniowy i indywidualny. Z należności zostanie pokryte ubezpieczenie oraz koszulka, natomiast pozostała część pieniędzy przekazana zostanie Fundacji „Ogród Marzeń”. Osoby, które będą chciały wziąć udział w wyprawie, będą musiały wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Ten zaś zostanie udostępniony w późniejszej czasie.

Rowerem wokół Polski dla Fundacji "Ogród Marzeń" - ruszyły zapisy

W wyprawie może pojechac każda chętna osoba. Wymogiem będzie wpłata określonej kwoty pieniędzy, zależna od wybranego pakietu. Szczegółowo o paietach pisaliśmy TUTAJ.

Zapisy prowadzone sa na specjalnej platformie internetowej [ZOBACZ TUTAJ]. Wystarczy wejść wybrać dowolny dzień trasy, lub któryś z pakietów. W informacji zwrotnej otrzymasz instrukcję, co masz zrobić dalej. 

Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń - pierwszy etap trasy

Trasa nr 1 wyniesie 121 kilometrów. Prowadzić będzie w większości drogami asfaltowymi (86 km), ścieżkami rowerowymi 930 km)  oraz drogami szutrowymi. Start odbędzie się w Zakopanem z Parku na Równi Krupowej, jadący kierować się będą na północ znaną trasą rowerową “Velo Dunajec”. W Szaflarach odbiją na wschód w kierunku jeziora Czorsztyńskiego.

Przy jeziorze ponownie rowerzyści wjadą na “Velo Dunajec" i będą się kierować na południe. W Szczawnicy trasa poprowadzi ścieżką “Szczawnica-Piwniczana Zdrój”. Po dojeździe do Piwnicznej Zdrój uczestnicy wjadą na "Główny Karpacki Szlakiem Rowerowym". Całość trasy zakończy się w miejscowości Muszyna.

Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń - druga etap trasy

Trasa nr 2 to 131 kilometrów i 1680 metrów podjazdu. Prowadzić będzie około 111 km drogą asfaltową, reszta to drogi szutrowe. Start z miejscowości Muszyna, jadący kierować się będą na wschód w stronę miejscowości Czystogarb.

Początkowo trasa prowadzić będzie "Transgranicznym Szlakiem Rowerowym". Następnie w miejscowości Śnietnica poprowadzi przez drogę rowerową "Uście Gorlickie-Przełęcz Beskidek". Następnie skieruje się na "Winny Szlak Rowerowy, a od miejscowości Czystogarb trasa poprowadzić będzie znowu "Głównym Szlakiem Karpackim".

 

 

[AKTUALIZACJA 29 stycznia 2021 rok]

Trasa nr 3 to 133 kilometry, 1600 metrów podjazdu. Trasa poprowadzi głównie droga asfaltową (121 kilometrów), reszta to drogo szutrowe.

Tego dnia wyjazd będzie spod miejscowości Czystogarb. Jadący kierować się będą w stronę Bieszczad "Głównym Karpackim Szlakiem Rowerowym". Po przejechaniu 37 km w okolicy miejscowości Cisna trasa odbije na wschód w kierunku Ustrzyk Górnych, skąd dalej pobiegnie w kierunku Północnym. Po przekroczeniu 100 kilometrów droga ponownie poprowadzi przez "Główny Karpacki Szlak Rowerowy". W Krościenku nastąpi odbicie i ostatnie 6 kilometrów trasą poprowadzi przez "Ślady przygód dobrego wojaka Szwejka" Nocleg odbędzie się w okolicach miejscowości Jureczkowa.

 

 

[AKTUALIZACJA, 1 lutego 2021 r.]

Trasa nr 4, to 135 kilometrów, 870 metrów przewyższenia. Prowadzi drogą asfaltową (105 kilometrów), reszta to drogi szutrowe. Start przewidziany jest w  miejscowości Jureczka. Kierując się na Północ wschodnią granicą Polski Mateusz i jadące z nim osoby kierować się będą w stronę  Przemyśla droga rowerową "Śladami przygód dobrego wojaka Szwejka" Po przejechaniu 66 kilometrów trasa poprowadzi legendarnym szlakiem rowerowym "Green Velo", który jest najdłuższym szlakiem rowerowym w Polsce o długości prawie 1900 kilometrów. Koniec oraz nocleg planowany jest w pobliżu miejscowości Horyniec-Zdrój.

 

Trasa nr 5 ma 139 kilometrów oraz  580 metrów przewyższenia. Prowadzić będzie drogą asfaltową (114 kilometrów) i drogami szutrowymi. Jadący wystartują w miejscowości Horyniec-Zdrój i pojadą w kierunku wschodnim. Tego dnia nastąpi zjazd ze szlaku "Green Velo" i trasa prowadzić będzie tuż przy granicy wschodniej w kierunku miejscowości Horodło. To tam planowany jest kolejny nocleg.

 

Trasa nr 6 ma długość 150 kilometrów, 350 metrów przewyższenia. Poprowadzi drogą asfaltową (138 kilometrów) i ścieżkami szutrowe. Tego dnia start odbędzie się z miejscowości Horodło. Będzie to jeden z najdłuższych etapów. Po przejechaniu 6 kilometrów jadący przejadą trasa prowadzić będzie przez "Sobiborski Park Krajobrazowy" Dalej kierować się będą na Północ. Po przejechaniu niecałych 57 kilometrów peleton znowu przejedzie szlakiem rowerowym "Grean Velo". Koniec nastąpi  miejscowości Kostomłoty. Tam przewidziany jest nocleg.

 

[AKTUALIZACJA, 11 lutego 2021 roku]

Po kilku dniach pobytu w Polsce i załatwianiu spraw związanych z wyprawą "Rowerem wokół Polski dla Fundacji Ogród Marzeń" wracamy do dalszego pisywania poszczególnych etapów. 

Trasa 7 będzie liczyła 126 kilometrów i 460 metrów przewyższenia. Będzie przebiegała drogą asfaltową (83 kilometry), reszta to drogi szutrowe i kamienne. Siódmego dnia Mateusz ma wyruszyć z miejscowości Kostomłoty w kierunku Północnym kontynuując szlak rowerowy "Green Velo". Następnie delikatnie zboczy z niego na 4 odcinkach, omijając Terespol, Malową Górkę, łącznik 206 trasy "Green Velo" a także miejscowość Nurzec Stacja. Tego dnia trasa kończy się w miejscowości Czeremcha. 

 

 

[AKTUALIZACJA, 23 lutego 2021 r.]

Trasa nr 8 ma 131 kilometrów i 520 metrów przewyższenia. Przebiega drogą asfaltową (92 kilometry) reszta to drogi szutrowe. Rozpoczyna się w miejscowości Czeremcha i będzie prowadzić trasą rowerową "Green Velo". Po 70 kilometrach drogi trasa będzie przebiegać wzdłuż Jeziora Siemianowskiego. Ósmego dnia wyprawa przekroczy magiczną liczbę 1000 kilometrów.  

 

 

Trasa nr 9 to 136 kilometrów i 600 metrów przewyższenia. Przebiegać będzie drogą asfaltową (70 kilometrów) i drogami szutrowymi. Start spod miejscowości Międzyrzecze w kierunku Suwałk. Tego dnia trasa będzie znacząco omijać słynny szlak "Green Velo" i dopiero po przejechaniu 107 kilometrów w miejscowości Frącki poprowadzi "Green Velo". Nocleg zaplanowany jest w Suwałkach. 

 

 

Trasa nr 10 ma 128 kilometrów oraz 710 metrów przewyższenia. Poprowadzi drogą asfaltową (77 kilometrów) i drogami szutrowymi. Start w miejscowości Suwałki. Obrany kierunek to  miejscowość Banie Mazurskie, gdzie przewidziany jest nocleg.  

 

 

Trasa nr 11 wyniesie 135 kilometrów oraz 540 metrów przewyższenia. Poprowadzi drogą asfaltową (80 kilometrów), reszta to trasy szutrowe. Rozpocznie się w Baniach Mazurskich i poprowadzi w kierunku Lidzbarka Warmińskiego. Tego dnia trasa całkowicie prowadzi będzie szlakiem "Green Velo".  

 

 

Trasa nr 12 ma 138 kilometrów i 600 metrów przewyższenia. Prowadzić będzie szosą asfaltową (88 kilometrów), reszta to drogi szutrowe. Dwunastego dnia start nastąpi w Lidzbarku Warmińskim. Trasa poprowadzi w kierunku miejscowości Krasny Las niedaleko Elbląga  szlakiem rowerowym  "Green Velo". Pod koniec tego odcinka jadący zahaczą o kolejny interesujący szlak rowerowy R10. Nocleg przewidziany jest w okolicach miejscowości Krasny Las na pograniczu Parku Krajobrazowego.

 

 

Trasa 13 wyniesie 140 kilometrów i 350 metrów przewyższenia. Poprowadzi drogą asfaltową (90 kilometrów), reszta to drogi szutrowe i kamieniste. Trzynasty dzień to prawdziwy miszmasz na trasie. Start spod miejscowości Krasny Las w kierunku Władysławowa i Mierzei Helskiej, gdzie będzie nocleg. Tego dnia droga poprowadzi takimi szlakami rowerowymi jak: "Green Velo", R10, "Pierścień Zatoki Puckiej", "Wiślana Trasa Rowerowa", oraz miasta takie jak Gdańsk, Sopot, Gdynia. 13 dnia w trasie wezmą udział członkowie Stowarzyszenia RoveLowe Jarocin, które współorganizuje wyprawę dla Fundacji Ogród Marzeń. 

 

 

[AKTUALIZACJA, 1 marca 2021 roku]

Trasa nr 14 wynosić będzie 119 kilometrów i 240 metrów przewyższenia. Prowadzić będzie drogą asfaltową to tylko 17 kilometrów, reszta to szutry. Start z miejscowości Władysławowo. Droga i kieruje się aż do końca Półwyspu Helskiego, po czym nastąpi powrót z półwyspu w stronę miejscowości Osetnik. Tutaj przewidziany jest nocleg. Prawie całość trasy prowadzić będzie szlakiem rowerowym R10.

 

 

[AKTUALIZACJA, 6 marca 2021 r.]

Trasa nr 15 będzie wynosić 127 kilometrów i 370 metrów przewyższenia. Prowadzić będzie drogą asfaltową (63 kilometry) i szutrową. Start spod ruszam miejscowości Osetnik w kierunku Darłowa. Będzie to kolejny nadmorski etap z niewątpliwie malowniczymi widokami. Trasa będzie prowadzić głównie szlakiem rowerowym R10 z małymi wyjątkami tak, aby poznać region z  nieco innej strony. Nocleg w okolicach Darłowa.

 

[AKTUALIZACJA, 22 mrca 2021]

Trasa nr 16 ro 133 kilometry i 380 metrów przewyższenia. Prowadzić będzie drogą asfaltową (81 kilometrów), reszta to drogi szutrowe. Mateusz wystartuje z Darłowa będzie kierować się na zachód szlakami rowerowymi EuroVelo 13 i EuroVelo 10. Będzie to już przedostatni odcinek nadmorski. Nocleg oraz koniec trasy w okolicach miejscowości Łukęcin.

 

 

Trasa nr 17 wyniesie 134 kilometry oraz 490 metrów przewyższenia. Kolejny dzień trasy to już ostatni etap nadmorski, który prowadzić będzie szlakami: EuroVelo 10, R66 Miedzynarodowym Szlakiem Rowerowym dookoła Zalewu Szczecińskiego, a także D12 Szlakiem nad Odrą. Nocleg będzie po stronie naszych zachodnich sąsiadów w w okolicy miejscowości Ueckermude.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy