Robert Rogacki to historyk nie tylko z zawodu, ale i z zamiłowania. Jest autorem publikacji "Dzieje ziemi żerkowskiej od roku 1891 do chwili obecnej", która ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Stanowi ona kontynuację kronik prowadzonych przez księdza Maksymiliana Łukaszewicza. Współpracował również przy powstawaniu opracowania zatytułowanego "Wybitne postacie Szwajcarii Żerkowskiej".
Robert Rogacki wyróżniony za pielęgnowanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim
Na co dzień - oprócz pracy w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie - pełni też funkcję prezesa koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Żerkowie. Z jego inicjatywy odbywają się coroczne uroczystości w Lgowie, przy grobie majora Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego, dowódcy frontu południowego Powstania Wielkopolskiego. I to właśnie za zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o tym powstańczym zrywie było przyczynkiem do zawnioskowania o wyróżnienie przez zarząd główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.Uroczyste wręczenie odznaczenia "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego" odbyło się w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Dekoracji dokonał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, podczas uroczystości wręczenia statuetek Dobosza Powstania Wielkopolskiego.
Ustanowione w 2000 roku odznaczenie "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego" jest najwyższym honorowym wyróżnieniem regionalnym. Przyznawane jest instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz osobom fizycznym i prawnym, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego, naukowego oraz społecznego Wielkopolski.
Robert Rogacki od lat angażuje się w działalność społeczną i charytatywną
Robert Rogacki angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. Przez jedną kadencję pełnił funkcję radnego gminy Żerków. Jest opiekunem wolontariatu prowadzonego w miejscowej szkole podstawowej, w ramach Fundacji "Ogród Marzeń". Co roku angażuje się aktywnie w Akcję Wesołych Ogrodników.Czternaście lat temu, w 2010 roku, gdy uczył w żerkowskim gimnazjum, zwyciężył w konkursie "Belfer Roku", organizowanym przez redakcję "Gazety Jarocińskiej". W szkolnictwie pracuje od września 1999 roku. Już na początku swojej zawodowej drogi wygrał konkurs historyczny organizowany przez kuratorium oświaty. W "Gazecie Jarocińskiej" sprzed 25 lat można przeczytać, że interesuje się modelarstwem lotniczym oraz sportem, przede wszystkim piłką nożną, a w wolnym czasie lubi słuchać dobrej muzyki (na przykład klasycznej) lub czytać książki.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.