Reklama

Rewitalizacja parku i przebudowa rynku w Jaraczewie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMiG Jaraczewo

Rewitalizacja parku i przebudowa rynku w Jaraczewie  - Zdjęcie główne

Rewitalizacja parku i przebudowa rynku w Jaraczewie | foto UMiG Jaraczewo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacja stacji uzdatniana wody w Jaraczewie i kontynuacja rewitalizacji miasteczka - to najważniejsze inwestycje w tegorocznym budżecie gminy Jaraczewo.

Reklama

42.470.136,00 zł wyniosą tegoroczne dochody gminy Jaraczewo. Wydatki  zaplanowano na 44.714.405,76 zł. Plan finansowy na 2022 roku jaraczewscy radni uchwalili jednogłośnie. 

Rewitalizacja parku i przebudowa rynku w Jaraczewie

- Życzę pełnej realizacji tego budżetu, jak i zadań, które mogą pojawić się w ciągu roku  -  powiedział po głosowaniu w kierunku burmistrza Roman Matuszak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jaraczewo.

Dariusz Strugała zaznaczył, że liczy na współpracę rady przy jego realizacji, a budżet określił jako ambitny. Wspomniał, że finanse publiczne są wielką niewiadomą.

- Nie wiemy, czy  będziemy mieli wsparcie ze środków Unii Europejskiej. Czekamy na te obiecane miliardy i wiążemy z nimi wielkie nadzieje - mówi burmistrz gminy.

Dostali 11 milionów. Koniec z brunatną wodą 

Z realizacji budżetu powinni być przede wszystkim zadowoleni mieszkańcy Jaraczewa i Goli. Samorząd otrzymał z Polskiego Ładu.            
 prawie 11 mln zł na budowę stacji uzdatniania wody w centrum gminy.

- Mam nadzieję, że poprawi się stan wody w Jaraczewie. Zdaję siebie sprawę z uciążliwości, z którymi muszą sobie radzić mieszkańcy. Dobrze, że mieszkam w tej miejscowości i tak samo jak mieszkańcy czerpię wodę i również po trzech praniach biała koszula jest w kolorze ecru - przyznał burmistrz.

Podkreślił, że woda jest zdatna do pica. Rządowe pieniądze będą też przeznaczone na wymianę azbestowej sieci wodociągowej w Górze i Rusku.
W 2022 roku będzie kontynuowana rozpoczęta w tym roku  rewitalizacja miasteczka. W ramach projektu wybudowano remizę w Jaraczewie, salę gimnastyczną w Górze. W pierwszym kwartale 2022 roku ma się zakończyć kapitalny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie. W tym roku będzie przebudowany  rynek i zakończy się rewitalizacja parku w Jaraczewie.


11.392.445 zł - tyle wynoszą wydatki majątkowe w przyszłorocznym w budżecie gminy Jaraczewo   

   
Najważniejsze wydatki w budżecie gminy Jaraczewo ma 2022 r.


 - budowa sali sportowej w Noskowie - 2.220.000 zł
 - rewitalizacja parku w Jaraczewie - 3.442.160 zł
 - przebudowa rynku w Jaraczewie - 2.058.300 zł    

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy