Reklama

Rewitalizacja Jaraczewa. Ludzie skarżą się na utrudnienia w okolicy ośrodka zdrowia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jaraczewo zamieniło się w plac budowy. Kompletnie przebudowywany jest Rynek. Prace rewitalizacyjne odbywają się również w parku, gdzie znajduje się przychodnia, do której należy połowa mieszkańców gminy.

Reklama

Rewitalizacja Jaraczewa, to jest największy projekt, jaki realizuje gmina. Urzędnicy na ten cel poztskali blisko 9 mln zł. 

W ramach przedsięwzięcia wybudowano nowoczesną remizę w Jaraczewie. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w lipcu ubiegłego roku. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Górze zyskali salę gimnastyczną w Górze. Kończą się praece związane z przebudową Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie. Prace trwają na Rynku i w parku.             

Tak szeroki front robót oznacza spore problemy dla mieszkańców. Niektórzy skarżą się na utrudniony dostęp do ośrodka zdrowia.

- Tam są trzy dojścia i wszystkie są rozkopane. Od ulicy Jarocińskiej jest wejście po schodach, które jest zamknięte. Identycznie jest od strony urzędu gminy, bo pochylnię też zamknięto. Od  wjazdu do parku też jest zamknięty. Jest wyznaczona jedna ścieżka, ale ona nie jest oznakowana - mówi interweniujący mieszkaniec gminy Jaraczewo.

Wskazuje, że nie ma dojazdu pod przychodnię.

- Osoby starsze są zmuszone dojść około 300 metrów, dla niektórych może to być spory problem - dodaje nasz Czytelnik.

Rewitalizacja Jaraczewa. Ludzie skarżą się na utrudnianie w okolicy ośrodka zdrowia   

Kierownik referatu programów unijnych, zamówień publicznych i współpracy w Urzędzie Miasta i Gminy przyznaje, że ośrodek zdrowia znajduje się na placu budowy.

- Brama jest na tyle zamknięta, żeby nie mogły wjechać pojazdy, ale każdy może wejść. Pochylnia jest w trakcie remontu. Trzeba położyć na niej nową nawierzchnię, schody są w trakcie budowy i są zabezpieczone, aby nikomu nic się stało  -  wyjaśnia Katarzyna Borowczyk.

Prosi mieszkańców, aby uzbroili się w cierpliwość. Jej zdaniem prace w tej części parku powinny się zakończyć za trzy tygodnie. 

    - Teren jest oznakowany. Są szarfy zabezpieczające, które wyznaczają strefę dojścia. Niestety ludzie często je zrywają. Staramy się, aby ta część była zrobiona jak najwcześniej, bo to jest bardzo newralgiczna strefa parku - informuje urzędniczka.  

Rewitalizacja parku powinna się zakończyć w sierpniu.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy