Reklama

Dostali ponad 8 mln zł. Na co je przeznaczą?

Opublikowano:
Autor:

 Dostali ponad 8 mln zł. Na co je przeznaczą?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

Teraz gmina może przystąpić do realizacji swoich planów. Samorząd pozyskał 8.749.500 zł. Cała inwestycja pochłonie 15.182.500 zł. Koncepcja przewiduje przebudowę rynku oraz zieleni między parkiem a ścisłym centrum. Swoje oblicze zmieni spustoszony przez nawałnicę park, w którym stanie nowoczesny amfiteatr. Strażacy doczekają się nowej remizy, a Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie remontu. W koncepcje rewitalizacji wpisano także budowę sali przy szkole w Górze.

 

Gmina Jaraczewo z własnych środków wyłoży na ten cel 6.433.000 zł.

 

 Czytaj również: Żłobek na miarę XXI wieku. To historyczna chwila dla gminy [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

- Jestem bardzo zadowolony, bo aplikowaliśmy o te środki od ponad trzech lat. Pomimo bardzo dobrego projektu znaleźliśmy się na liście rezerwowej na trzecim miejscu. Sporo czasu musiało upłynąć, aby skumulowały się środki z niewykorzystanych inwestycji, które pozwoliły nam na uzyskanie dofinansowania na poziomie blisko 71 procent kosztów kwalifikowanych. To i tak jest nieźle, bo już wiadomo, że w przyszłej perspektywie dofinansowanie w Wielkopolsce będzie wynosiło maksymalnie do 55 procent kosztów kwalifikowanych. W tym momencie 71 procent, to jest niezmiernie dużo. Jest to największe jednorazowe dofinansowanie w historii gminy - mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.Cały wywiad z burmistrzem Jaraczewa, czytaj w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE