Reklama

Rady Powiatu Jarocińskiego zbiera się na kolejnym posiedzeniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał Biura Rady Powiatu Jarocińskiego

Rady Powiatu Jarocińskiego zbiera się na kolejnym posiedzeniu - Zdjęcie główne

Rady Powiatu Jarocińskiego zbiera się na kolejnym posiedzeniu | foto Materiał Biura Rady Powiatu Jarocińskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rady Powiatu Jarocińskiego zbiera się na kolejnym posiedzeniu.

Reklama

Odbędzie się ono w trybie nadzwyczajnym. Jakie decyzje wymagają tak pilnego spotkania rady w pełnym składzie?

W programie znalazło się dziewięć punktów, w tym trzy projekty uchwał. Najważniejsza dotyczy zmian w uchwale w sprawie zaciągnięcia przez powiat kredytu długoterminowego.

Rada Powiatu Jarocińskiego musi zaakceptować przesunięcia transzy kredytu

Taki kredyt w wysokości 4,2 mln zł został zaciągnięty w 2021 roku na lata 2021 - 2023. Pieniądze były potrzebne na spłatę zobowiązań powiatu z poprzednich lat.

Okazało się jednak, że w 2021 r. powiat nie miał potrzeby skorzystania z transzy pożyczki, dlatego kwotę 2 mln 480 tys. zł przesunięto na 2022 rok. W 2023 roku do wykorzystania pozostawało 1 mln 720 tys. zł.

W 2022 roku starostwo wszczęło postepowanie przetargowe na przebudowę drogi Zalesie - Osiek. Płatność za wykonanie tej inwestycji została przesunięta na 2023 rok.

Dzięki temu powiat może uwolnić zapisane na to zadanie środki i spłacić część przewidzianych na ten rok zobowiązanie, nie korzystając z kredytu.

Dlatego kwota kredytu w wysokości 980 tys. zł zostaje przesunięta na spłatę zobowiązań w 2023 roku.

Wszystkie te zmiany wymagają akceptacji Rady Powiatu Jarocińskiego. Stąd potrzeba zwołania nadzwyczajnego posiedzenia rady.

Nadzwyczajne posiedzenie Rada Powiatu Jarocińskiego w trybie hybrydowym

Powiatowi radni przegłosują także zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2022 - 2030 oraz w tegorocznym budżecie powiatu jarocińskiego.

W programie przewidziane są również interpelacje i zapytania radnych, wnioski i oświadczenia oraz wolne głosy i wnioski.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się dzisiaj - 17 maja, początek o godzinie 15.00 w trybie hybrydowym - w sali Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz zdalnie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy