Reklama

Radni pomogą jarocińskim restauratorom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjecie poglądowe

Radni pomogą jarocińskim restauratorom  - Zdjęcie główne

Radni pomogą jarocińskim restauratorom | foto Zdjecie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińscy radni znaleźli sposób na wsparcie finansowe branży restauracyjnej w sytuacji przymusowego zamknięcia lokali z powodu zagrożenia epidemiologicznego. W programie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Jarocinie znalazł się projekt uchwały w tej sprawie. Poparcie deklarują wszystkie kluby.

Reklama

Posiedzenie rady miejskiej odbędzie się dzisiaj - 11 lutego. Przewidzianych jest 26 punktów programu, a tym 14 projektów uchwał.Radni chcą pomóc jarocińskim restauratorom


Jeden z nich dotyczy zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021 przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie Gminy Jarocin i zwrotu części tej opłaty.


 
Mówiąc prościej chodzi o zwolnienie właścicieli restauracji, kawiarni i barów z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu za 2021 rok oraz zwrot już wpłaconej opłaty tym, którzy ją już uiścili za cały rok. Możliwość zwolnienia daje nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19.

 

Poparcie dla propozycji - oprócz radnych z klubu Dialog i Zaufanie zadeklarowali również członkowie klubu Ziemi Jarocińskiej, który ma większość w radzie.

Radni pomogą jarocińskim restauratorom - co jeszcze w programie obrad?

 Poza tym w trakcie posiedzenia radni zapoznają się ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez gminę.Rozpatrzą projekt uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jarocin na lata 2021-2041 i w tegorocznym budżecie gminy oraz w sprawie wparcie finansowego dla spółki Jarocin Sport w wysokości 2,5 miliona złotych.Poza tym przegłosowany zostanie projekt uchwały w sprawie ustalenia zwolnień i ulg w opłatach za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym i w sprawie powołania dodatkowej komisji stałej rady miejskiej - będzie to komisja energii i ochrony środowiska.

 Radni będą obradowali dzisiaj - 11 lutego, od godziny 09.00 za pośrednictwem łączy internetowych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy