Reklama

Jarocin. Radni proponują zwolnienie restauratorów z opłat za koncesję na alkohol

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: jarocinska.pl

 Jarocin. Radni proponują zwolnienie restauratorów z opłat za koncesję na alkohol - Zdjęcie główne

arocin. Radni proponują zwolnić restauratorów z opłat za koncesję na alkohol | foto jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkoro jarocińskich radnych wyszło z propozycją pomocy finansowej dla restauratorów, którzy ponoszą coraz większe straty w wyniku ograniczeń wprowadzonych na skutek pandemii. Złożyli w tej sprawie specjalny projekt uchwały.

Sytuacja branży gastronomicznej w dobie pandemii jest bardzo trudna. Narzucone przez rząd zamknięcie lokali powoduje coraz większe straty.Odczuwają to bardzo dotkliwie także właściciele restauracji, kawiarni i barów w Jarocinie. Jeden z nich - Piotr Pryczek, który prowadzi „Pinacoladę” przy ulicy Śródmiejskiej, publicznie i w ostrych słowach zaprotestował przeciw działaniom rządów, które - jego zdaniem - doprowadzają do upadku branży gastronomicznej.    W tej sytuacji troje jarocińskich radnych z opozycyjnego klubu „Dialogi zaufanie” - Anna Iwicka, Tomasz Klauza i Jerzy Walczak - złożyło w biurze rady miejskiej projekt uchwały dotyczący zdjęcia z restauratorów kosztów związanych z zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.

 

 

Radni wychodzą z propozycją pomocy finansowej dla restauratorów


Autorzy dokumentu w uzasadnieniu piszą między innymi:„Dzięki nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 samorządy otrzymały podstawę prawną do wsparcia tej grupy przedsiębiorców. Wierzymy w to, że wszyscy radni na najbliższej sesji poprą ten pomysł, który pozwoli choć w małym stopniu odciążyć finansowo branże gastronomiczną i pozwoli jej przetrwać bardzo trudny finansowo okres pandemii i związanymi z nią obostrzeniami w działalności gospodarczej.”

 

 Radni wychodzą z propozycją pomocy finansowej dla restauratorów


Radny Mariusz Kaźmierczak, który prywatnie jest związany z branżą restauracyjną, pytany czy poprze propozycję zdjęcia z restauratorów kosztów związanych z zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku, odpowiada:- Nie znam tego projektu uchwały, ale na pewno przeanalizuję sytuację i to czy są podstawy prawne, żeby takie zwolnienie zastosować. Jeśli tak będzie to poprę projekt takiej uchwały - deklaruje radny z klubu Ziemia Jarocińska.   

 

 

Wiceburmistrz Bartosz Walczak zapowiada, że projekt uchwały w sprawie zwolnienia restauratorów z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu będzie omawiany na posiedzeniu klubu Ziemia Jarocińska, które odbedzie się jutro (5 lutego) i wtedy zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.Z kolei najbliższe posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie odbędzie się w czwartek - 11 lutego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy