Reklama

Jarocin. Radni proponują zwolnienie restauratorów z opłat za koncesję na alkohol

Opublikowano: 4 lutego 2021 09:44
Autor: | Zdjęcie: jarocinska.pl

 Jarocin. Radni proponują zwolnienie restauratorów z opłat za koncesję na alkohol - Zdjęcie główne

arocin. Radni proponują zwolnić restauratorów z opłat za koncesję na alkohol | foto jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkoro jarocińskich radnych wyszło z propozycją pomocy finansowej dla restauratorów, którzy ponoszą coraz większe straty w wyniku ograniczeń wprowadzonych na skutek pandemii. Złożyli w tej sprawie specjalny projekt uchwały.

Reklama

Sytuacja branży gastronomicznej w dobie pandemii jest bardzo trudna. Narzucone przez rząd zamknięcie lokali powoduje coraz większe straty.Odczuwają to bardzo dotkliwie także właściciele restauracji, kawiarni i barów w Jarocinie. Jeden z nich - Piotr Pryczek, który prowadzi „Pinacoladę” przy ulicy Śródmiejskiej, publicznie i w ostrych słowach zaprotestował przeciw działaniom rządów, które - jego zdaniem - doprowadzają do upadku branży gastronomicznej.    W tej sytuacji troje jarocińskich radnych z opozycyjnego klubu „Dialogi zaufanie” - Anna Iwicka, Tomasz Klauza i Jerzy Walczak - złożyło w biurze rady miejskiej projekt uchwały dotyczący zdjęcia z restauratorów kosztów związanych z zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.

 

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Zdalne nauczanie, zamknięte restauracje

 

Radni wychodzą z propozycją pomocy finansowej dla restauratorów


Autorzy dokumentu w uzasadnieniu piszą między innymi:„Dzięki nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 samorządy otrzymały podstawę prawną do wsparcia tej grupy przedsiębiorców. Wierzymy w to, że wszyscy radni na najbliższej sesji poprą ten pomysł, który pozwoli choć w małym stopniu odciążyć finansowo branże gastronomiczną i pozwoli jej przetrwać bardzo trudny finansowo okres pandemii i związanymi z nią obostrzeniami w działalności gospodarczej.”

 

 

Jak Magda Gessler zrewolucjonizowała restaurację na naszym terenieRadni wychodzą z propozycją pomocy finansowej dla restauratorów


Radny Mariusz Kaźmierczak, który prywatnie jest związany z branżą restauracyjną, pytany czy poprze propozycję zdjęcia z restauratorów kosztów związanych z zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku, odpowiada:- Nie znam tego projektu uchwały, ale na pewno przeanalizuję sytuację i to czy są podstawy prawne, żeby takie zwolnienie zastosować. Jeśli tak będzie to poprę projekt takiej uchwały - deklaruje radny z klubu Ziemia Jarocińska.   

 

Prywatny przedsiębiorca pobuduje restaurację w parku

 

Wiceburmistrz Bartosz Walczak zapowiada, że projekt uchwały w sprawie zwolnienia restauratorów z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu będzie omawiany na posiedzeniu klubu Ziemia Jarocińska, które odbedzie się jutro (5 lutego) i wtedy zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.Z kolei najbliższe posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie odbędzie się w czwartek - 11 lutego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Alkaloid

  A po co brak opłat za koncesje jak knajpy będą zamknięte? Ktoś będzie kupował alkohol na wynos w restauracji?

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Sylwester

  Ile kosztują te pozwolenia na alkoh. A niech oddadzą 20% wynagrodzenia związane z plandemia, przecież te pieniądze z licencji na ile starczy na rok czy krócej, Lech W. Płacze w necie ze 6tyś mu nie starcza na życie to jak radni i inne osoby publiczne sobie,radzą a jak mają restauratorzy sobie poradzić, a dodam ze w Polsce zostało obniżone 20% wynagrodzenia zwyklemu pracownikowi a nikt nie podał do wiadomości publicznej ze prezydenci, soltysi,wujtowie i reszta osób publicznych obniżyło sobie wynagrodzenie

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Zzz

  Pleszew taka uchwałę już przyjął. Będą kontaktować się z podmiotami, które zostaną zwolnione z opłat za koncesje

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Sylwester

   Brawo dla ppl tylko szkoda ze licencje nie sa warte milion na miesiąc to restauracje by sie nie otwierały jak by taka kase odpuszczali a licencja ile warta jak dlugo za te pieniadze wy żyje

 • 6 miesięcy temu | ocena +5 / -2

  doradca

  Jeżeli nie sprzedaje niech napisze oświadczenie do gminy i nie naliczą mu opłaty. Zapłaci jak zacznie sprzedawać.