Reklama

PWiK zachęca do picia wody z kranu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: gmina Jarocin

PWiK zachęca do picia wody z kranu - Zdjęcie główne

foto gmina Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie zachęca do picia wody prosto z kranu. "Jest zdrowa i można ją pić bezpośrednio, bez konieczności gotowania" - podkreślają.

Reklama

Woda, którą mamy w naszych mieszkaniach i domach, pochodzi z 26 studni głębinowych (15 czwartorzędowych i 11 neogeńskich – mioceńskich) zlokalizowanych na terenie gminy Jarocin. 6 Stacji Uzdatniania Wody znajduje się w Jarocinie, Stefanowie, Potarzycy, Witaszycach, Kątach i Wilkowyi.

Woda z kranu czy butelkowana?

Warto pamiętać, że nawet najtańsza woda kupowana w markecie nigdy nie będzie tańsza od tej, którą mamy na co dzień w zasięgu ręki. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie zapewnia, że woda płynąca w naszych kranach jest "zdrowa i można ją pić bezpośrednio, bez konieczności gotowania." 

- Nasze studnie znajdują się na głębokości 25 – 160 metrów, dzięki temu wydobywana woda filtrowana jest przez grunt. Jest zdrowa i zawiera niezbędne dla naszego organizmu mikroelementy - podkreśla Elżbieta Kostka, Dyrektor Techniczny w jarocińskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

PWiK systematycznie nie tylko monitoruje jakość wody, ale również dba o jakość urządzeń służących do jej wydobywania i przesyłania do mieszkańców. 

- Przykładem są Stacje Uzdatniania Wody w Stefanowie i Potarzycy. Kolejne zmodernizowane zostaną w Wilkowyi i Kątach - mówi Marcin Jantas, prezes spółki. - Dzięki temu, że gmina inwestuje w infrastrukturę wodociągową, straty wody wynoszą zaledwie 8 % - w skali kraju są one naprawdę niewielkie.

Kolejnym ważnym wyzwaniem PWiK-u jest inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne.

- To zadanie nabiera szczególnego znaczenia dziś, w dobie kryzysu energetycznego, rosnących cen energii. Cieszę się, że pierwsze panele mamy już zamontowane - dodaje Marcin Jantas.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy