Reklama

PSL ma nowego szefa. Były prezes: „Oddaje władze młodszym”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

PSL ma nowego szefa. Były prezes: „Oddaje władze młodszym” - Zdjęcie główne

Teodora Grobelnego na stanowisku prezesa PSL-u zastąpił Roman Dworzyński | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Roman Dworzyński został nowym prezesem zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zastąpił byłego starostę powiatu jarocińskiego Teodora Grobelnego.

Dotychczasowy szef partii nie ubiegał się ponownie o stołek prezesa.

- Osiągam wiek emerytalny  i oddaję władzę młodszym. Młodzi ludzie mają nowe pomysły - mówi Teodor Grobelny (68 l.).

Na szefa powiatowych struktur zaproponował Romana Dworzyńskiego (62 l.) - jaraczewskiego radnego, sołtysa Noskowa, kandydata na burmistrza Jaraczewa w ostatnich wyborach samorządowych.

PSL ma nowe władze. Były prezes: „Oddaje władze młodszym”

Radny nie miał kontrkandydata.

- Gdybym miał przeciwnika, to wybory byłyby bardziej emocjonujące - mówi Roman Dworzyński.

W wyborach uczestniczyło 23 delegatów. 21 osób poparło kandydaturę Dworzyńskiego, a dwie oddały głosy nieważne. PSL ma coraz mniejsze poparcie na wsi. W ostatnich wyborach parlamentarnych  ponad 2/3 rolników zagłosowało na kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości.

Nie mówię tak, nie mówię nie


Rozmowa z ROMANEM DWORZYŃSKIM - prezesem zarządu powiatowego PSL-u w Jarocinie       
 
Dlaczego objął funkcję prezesa PSL-u, który nie cieszy się już poparciem wśród rolników?
PSL nadal cieszy się poparciem wśród rolników, choć może nie w takim stopniu jak dawniej. Wydaje mi się, że nawet jedna niepopularna decyzja mogła wpłynąć właśnie na taki stan rzeczy. Podjąłem się tego zadania, aby wspólnie z członkami PSL odbudowywać wizerunek naszego ugrupowania, szczególnie w naszych strukturach gminnych i powiatowych. To jest bardzo trudne zadanie. Potrzebujemy współdziałania wszystkich środowisk, a nie tylko istnienia jednej partii na naszej scenie politycznej. Myślę, że uda się wypracować program  abyśmy mogli poprawiać nasz wizerunek, ale przede wszystkim w naszym działaniu chodzi o dobro   całego społeczeństwa.
Jak to pan zamierza osiągnąć?
Powiem szczerze, ta decyzja o niekandydowaniu poprzedniego prezesa była zaskoczeniem dla wszystkich i zostałem wywołany do tablicy przez kol. Teodora Grobelnego, który zgłosił moją kandydaturę. Tak z marszu nie odpowiem w szczegółach na to pytanie, ale wspólnie z członkami PSL przygotujemy plan  działania i na tych założeniach będziemy budować dalsze zasady funkcjonowania.
Czy popiera pan protesty AgroUnii, której lider poderwał rolników?                   
Raczej tak, bo obserwuję, co się dzieje na rynku rolnym. Opłacalność produkcji  rolnej nie jest satysfakcjonująca. Ci, którzy wyszli na ulice walczą w imieniu pozostałych rolników. Obserwując to, co się dzieje, to wydaje mi się, że rolnicy są bardzo zdeterminowani  i w ten właśnie sposób okazują swoje niezadowolenie.
Czy wyjechałby pan traktorem blokować drogi?
Wcześniej powiedziałem, że popieram protest, ale protest w formie blokowania dróg nie jest chyba skuteczną formą działania.
Czy z ramienia PSL-u zamierza pan ponownie kandydować na burmistrza Jaraczewa?
 Jeszcze jest za wcześnie, aby o tym rozmawiać. Nie mówię tak, nie mówię nie. W naszym kole nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat, chociaż jak wszyscy podkreślają kampanię powinno się rozpoczynać zaraz po wyborach. Wydaje mi się, że na poziomie gminy ta wielka polityka nie powinna występować. Należy troszczyć się o wspólne dobro.                                                 
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy