Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą, dzięki wsparciu ze strony władz gminy złożyła wniosek w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025. 23 maja br. ogłoszono wyniki naboru, a projekt nowomiejskiej biblioteki "Retro zmiana - adaptacja zabytkowego budynku poszkolnego na filię biblioteczną w Chociczy." został rozpatrzony pozytywnie i uplasował się na wysokim 6 miejscu na ponad 100 złożonych wniosków.
Otrzymana dotacja wynosi 75% planowanej inwestycji. Środki, które biblioteka otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to kwota 1.100.000 zł, zostanie ona przeznaczona na przeniesienie filii w Chociczy z obecnego lokalu przy ulicy Leśnej do ponad trzykrotnie większego obiektu, jaki stanowi parter dawnego przedszkola przy ulicy Śremskiej.
Biblioteka w Chociczy. Co będzie w nowym budynku?
Przestrzeń w budynku poszkolnym zostanie zaadaptowana na wypożyczalnię dla dorosłych z osobnym pomieszczeniem dla dzieci, a także przygotowanymi stanowiskami komputerowymi, kuchnią-pracownią oraz dużą salą spotkań, a także tarasem i skwerem przed biblioteką. Umożliwi to organizację działań dla różnych grup odbiorców dzieci, młodzieży, dorosłych m.in. mam, rodzin, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Zaadaptowany obiekt umożliwi kreację wydarzeń o różnej treści i formule od statycznych form, po spotkania aktywizujące i ruchowe. Wysokie pomieszczenia, zapewniające przestrzeń z ciekawą i klimatyczną aranżacją, spójną z historią budynku, a także miejscowości sprawi, że filia w Chociczy stanie się obiektem ważnym i służącym nie tylko sołectwu, ale i wszelkim grupom chętnym do działania.
„Realizując inwestycję stawiać będziemy na nowoczesne i proekologiczne rozwiązania. Wierzymy, że będzie to miejsce stanowiące wizytówkę i budującą lokalną wspólnotę. Otwarcie planowane jest w drugiej połowie 2023 roku” - informuje Biblioteka.
Przetarg na przebudowę biblioteki w Choiczy
Przedsięwzięcie nie zmienia charakterystycznych parametrów takich jak kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość i liczba kondygnacji. Roboty ogólnobudowlane będą polegać na wykonaniu posadzki, robót murarskich, elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniu tarasu, schodów wewnętrznych oraz robót tynkarskich. Przedmiotem zamówienia jest również wykonanie instalacji elektrycznej, w tym instalację fotowoltaiki, instalację strukturalną, instalację monitoringu oraz instalację alarmową, a także instalację sanitarną, tj. kanalizację sanitarną wewnętrzną, wyprowadzenie z kotłowni na zewnątrz instalacji nawadniania, instalację wentylacji. Przedmiotem zamówienia jest również wykonanie elementów utwardzenia, terenów zielonych oraz elementów małej architektury.
Termin składania ofert mija 3 sierpnia.
ZOBACZ TEŻ
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.