Reklama

Przedszkole w Dobieszczyźnie przeniesione do Lubini Małej? Co na to rodzice?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła DObieszczyzna

Przedszkole w Dobieszczyźnie przeniesione do Lubini Małej? Co na to rodzice? - Zdjęcie główne

foto Szkoła DObieszczyzna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przeniesieniu uczniów ze szkoły w Lubini Małej do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie pojawił się problem lokalowy, w związku z czym powstał pomysł, by oddział przedszkolny przenieść do Lubini Małej. Nie wszystkim takie rozwiązanie się podoba.

Z końcem ubiegłego roku szkolnego z mapy edukacyjnej gminy Żerków zniknęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lubini Małej. Dzieci z tej placówki uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie. W związku z problemami lokalowymi placówki powstał pomysł, aby oddziały przedszkole z Dobieszczyzny przenieść do Lubini Małej.
 
Ta koncepcja nie podoba się wszystkim rodzicom. Sygnały niezadowolenia dotarły naszej redakcji. Jedna z mam w rozmowie z nami podkreśliła, że nie jest zadowolona z tego pomysłu, bo jeśli zmiany wejdą w życie, będzie musiała dziecko dowozić dalej niż dotychczas. I to nie jest jednostkowy problem. 

Przedszkole z Dobieszczyzny przeniesione do Lubini Małej?

Wszystko z powodów problemow lokalowych.

- Jest mało miejsca. Ciągle borykamy się z brakiem jednej sali. Z rozporządzenia wynika, że oddziały przedszkolne powinny być oddzielone od szkoły podstawowej, czyli nie może być wspólnego korytarza dla dzieci przedszkolnych i szkolnych - wyjaśniała wcześniej Danuta Wilak, dyrektor SP w Dobieszczyźnie. 

Od września do podstawówki w Dobieszczyźnie uczęszcza około 70 maluchów. Danuta Wilak zaznacza, że warunki lokalowe budynku szkoły w Dobieszczyźnie nie pozwalają na przyjęcie wszystkich chętnych dzieci, głównie przedszkolaków.

Na chwilę obecną, jak mówi dyrektor, rodzice złożyli 87 wniosków o przyjęcie dzieci, a rekrutacja wciąż trwa. Dlatego pojawiła się propozycja, by utowrzyć dodatkowe oddziały przedszkolne w budynku zlikwidowanej szkoły w Lubini Małej, by wszystkie dzieci miały możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego.

- W tej sprawie odbyły się dwa spotkania z rodzicami, jedno w budynku szkoły w Dobieszczyźnie, drugie w Lubini Małej. Informacja, iż ta propozycja nie spodobała się wszystkim rodzicom, jest niezgodna z prawdą. Duża część rodziców chce, by ich dzieci korzystały z opieki przedszkolnej niezależnie od lokalizacji oddziałów - mówi Danuta Wilak, dyrektor szkoły.
O sprawę zapytaliśmy też sołtysa Dobieszczyzny, Michała Jóźwiaka. Nie wyraził się pozytywnie o tym pomyśle.
- Zostawię sprawę bez komentarza. Moje Stanowisko znają już mieszkańcy i władze gmine. A że pani dyrektor brakuje miejsce w przedszkolu od czasów zlikwidowania gimnazjum każdym wie, ale co zrobiła z tym przez 6 lat ? 95% mieszkańców Dobieszczyzny, Prusinowa i Miniszewa jest przeciwna temu, a miejscowości Siereszew i Sucha są bezstronne. Narazie Lubinia posiada jedną salę na poziomie, a są potrzebne 3 sale odzielne dla 3, 4, 5 latków, stołówka i toalety, bo w tym momencie do toalety przechodzi się przez klasę.
 
Dyrektor szkoły przekonuje, że nie zapadły jeszcze wiążące decyzje odnośnie przeniesienia oddziałów z Dobieszczyzny do Lubini Małej.
- Dopiero po zakończonej rekrutacji zapadnie decyzja o lokalizacji oddziałów przedszkolnych - mówi Danuta Wilak.
To gdzie ostatecznie z opieki przedszkolnej będą korzystały przedszkolaki nie jest przesądzone. Jaki będzie finał sprawy i gdzie ostatecznie będą się mieścić oddziały przedszkolne, dowiemy się niebawem.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy