Reklama

Przedszkole nieczynne. Wirus zarażał dzieci, jak po sznurku

Opublikowano:
Autor:

Przedszkole nieczynne. Wirus zarażał dzieci, jak po sznurku   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przedszkole w Wilkowyi jest nieczynne. Personel przeprowadza dezynfekcję pomieszczeń i zabawek. Co się stało - sprawę wyjaśnia dyrektor.

 

 

Do naszej redakcji napisał zaniepokojony rodzic.

 

 

„Dzień dobry. Chciałem zapytać czy wiedzą państwo coś na temat zamknięcia przedszkola (wszystkie grupy) w miejscowości Wilkowyja? Przedszkole jest zamknięte od wczoraj (środa, 6 listopada) do odwołania i trwa dezynfekcja. Według informacji udzielonych przez przedszkole powodem jest jakiś wirus, który powoduje bardzo intensywne wymioty. Niektóre dzieci trafiły też do szpitala. Rodzicom nie udziela się więcej żadnych informacji. Proszę o interwencję w tej sprawie.”

 

 

 

Maciej Konieczny, szef Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi uspokaja. - Nic się nie dzieje. Sytuacja związana jest z sezonowymi zachorowaniami na grypę i przeziębieniami - zapewnia Maciej Konieczny.

 

 

 

 

I dodaje: - Rodzice przyprowadzali do przedszkola chore dzieci, które zarażały kolejne. Panie wielokrotnie prosiły, żeby tego nie robić. Jeśli dziecko jest chore, powinno zostać w domu nie tylko dla swojego dobra, ale też innych dzieci. Niestety, te prośby nie skutkowały. Dlatego zdecydowaliśmy podać oficjalny komunikat, że dzieci zostają w domu, a my przeprowadzamy dezynfekcję pomieszczeń, wszystkich sprzętów i zabawek.

 

 

 

Dyrektor ma nadzieję, że to wystarczy, żeby powstrzymać rozpowszechnianie się wirusów. I apeluję po raz kolejny do rodziców: - Jeśli dziecko jest chore, proszę go nie przyprowadzać, bo doprowadza to do takich sytuacji. Przedszkole ma wrócić do normalnej pracy od wtorku - 12 listopada.

 

 

Maciej Konieczny dziwi się tylko, że rodzice nie kierują pytań do niego albo do pracowników przedszkole, tylko zwracają się do „Gazety”.

 

 

 

- Do mnie nikt z rodziców się nie zgłosił, żebym cokolwiek wytłumaczył. My jesteśmy do dyspozycji, dlatego nie rozumiem tego, ze rodzice nie chcą zasięgnąć informacji u źródła - zaznacza szef szkoły w Wilkowyi.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE