Reklama

Prokuratura na tropie byłego burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura na tropie byłego burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie - Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zdecydowała o wszczęciu śledztwa po doniesieniu władz Jarocina na byłego burmistrza Stanisława Martuzalskiego.

Chodzi m.in. o bezprawne, zdaniem obecnych władz miasta, wydłużenia okresów wypowiedzenia dla zastępców byłego szefa gminy - Hanny Szałkowskiej i Mikołaja Kostki - i jednoczesnego zwolnienia obojga z obowiązku świadczenia pracy.

Stanisław Martuzalski miał się również dopuścić niegospodarności, decydując się na wcześniejszy wykup obligacji i emisję nowych, choć jak twierdzą audytorzy „nie uzasadniała tego kondycja ekonomiczna samorządu”. Trzecia sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień w związku z nieuzasadnionymi - zdaniem autorów doniesienia - umorzeniami podatkowymi.

W uzasadnieniu zawiadomienia czytamy, że gmina w związku z błędnymi decyzjami eksburmistrza poniosła koszty przekraczające 390 tys. zł.

Po tym, jak Prokura Rejonowa w Jarocinie wniosła o wyłączenie z badania doniesienia władz miasta dotyczącego rzekomego popełnienia przestępstwa przez byłego burmistrza, prokurator okręgowy przekazał sprawę Prokuraturze Rejonowej w Pleszewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE