Reklama

Prezes wytoczył proces radnemu - sąd wydał wyrok

Opublikowano:
Autor:

Prezes wytoczył proces radnemu - sąd wydał wyrok  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok w sprawie, którą wytoczył prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego radnemu Rady Miejskiej w Jarocinie.

 

Sprawa dotyczyła treści dwóch artykułów - „Mieszkaniowa ściema” i „Mieszkaniowa ściema cd” - które w lutym i marcu 2019 roku ukazały się na stronie internetowej Jarocińskiego Ruchu Samorządowego.

 

Obydwa materiały były krytyczne wobec programu budowy mieszkań czynszowych na terenie gminy Jarocin, który realizuje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

W odpowiedzi prezes JTBS-u Jerzy Wolski wytoczył prezes Jerzemu Walczakowi, prezesowi Jarocińskiego Ruchu Samorządowego, który jest też radnym miejskiej opozycji.

 

Szef JTBS-u uważa, że Jerzy Walczak „naruszył dobra osobiste Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz jego osobiście”.

 

Z komunikatu, jaki otrzymaliśmy z urzędu miejskiego wynika, że:

 

„Zdaniem JTBS-u znalazły się w nich liczne przekłamania i nieprawdziwe twierdzenia, co było bezpośrednią przyczyną złożenia pozwu przeciwko autorowi tych publikacji - Jerzemu Walczakowi. Spółka i jej prezes Jerzy Wolski, uzasadniając wniesienie pozwu, argumentowali, że materiały prasowe i zawarte w nich opinie nie mogą dezinformować opinii publicznej i powinny prezentować fakty.”

 

Sąd Okręgowy w Kaliszu, gdzie rozpatrywana była sprawa uznał, że „zawarte w artykułach twierdzenia naruszyły dobra osobiste spółki JTBS i jej prezesa Jerzego Wolskiego”.

 

W związku z tym nakazał pozwanemu opublikowanie przeprosin i zakazał dalszego naruszania dóbr osobistych Jerzego Wolskiego i JTBS-u. Ponadto zasądził od Jerzego Walczaka 1.000 złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i obciążył go kosztami sądowymi.

 

[wybory prezydenckie - zobacz, kto wygrał w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

Wyrok jest nieprawomocny. Jerzy Walczak zapowiada, że złoży odwołanie od wyroku, ponieważ nie zgadza się z nim.

 

- Czekam za uzasadnienie wyroku i wtedy będą mógł powiedzieć coś więcej - stwierdza radny opozycji i prezes Jarocińskiego Ruchu Samorządowego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE