Reklama

Prawie na dwa miesiące wyłączają z ruchu odcinek ulicy Wrocławskiej w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 6 mar 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie na dwa miesiące wyłączają z ruchu odcinek ulicy Wrocławskiej.

Reklama

Trwa wielka przebudowa centrum Jarocina. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu  środków zewnętrznych pozyskanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie z Unii Europejskiej.

Projekt 5 inwestycji za ponad 273 milionów złotych

Projekt nosi nazwę „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową) oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina  Etap I i II”. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie pozyskało na to zadanie jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych.

Przedsięwzięcie jest znacznie szersze i jego realizacja daleko wybiega poza śródmieście Jarocina. W jego ramach realizowanych jest 5 zadań, których łączny koszt opiewa na kwotę ponad 273 mln złotych.

Odcinek ulicy Wrocławskiej zamknięty prawie na dwa miesiące 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie informuje, że w związku z trwającymi pracami w centrum miasta będzie budowana kanalizacja deszczowa i sanitarnej.

Dlatego od poniedziałku - 7 marca do piątku - 30 kwietnia wprowaona zostanie zmiana organizacji rychu polecgająca na wyłączeniu z ruchu ul. Wrocławskiej - na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Paderewskiego.

Odcinek ulicy Wrocławskiej tymczasowo otwarty a później zamknięty

W maju na tym odcinku zostanie tymczasowo przywrócony przejazd. Wtedy wykonane mają zostać: oświetlenie uliczne i światłowody, zaplanowano też podpięcie rynien.

Natomiast od 1 do 30 czerwca odcinek od ul. Kilińskiego do ul. Paderewskiego ponownie będzie wyłączony z ruchu z uwagi na budowę końcowej nawierzchni drogowej i chodników.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy