Reklama

Prawie 770 mln zł z 1% przekazali łącznie Wielkopolanie w ramach akcji 1%

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Prawie 770 mln zł z 1% przekazali łącznie Wielkopolanie w ramach akcji 1% - Zdjęcie główne

Prawie 770 mln zł z 1% przekazali łącznie Wielkopolanie w ramach akcji 1% | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 770 mln zł z 1% przekazali łącznie Wielkopolanie w ramach akcji 1%.

Reklama

Możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego istnieje od 2004 roku - pierwszy raz można było z niej skorzystać w rozliczeniu PIT za 2003 rok. Akcja cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Z roku na rok przekazujemy w ten sposób coraz większe sumy.

Ponad 768 mln zł z 1% n rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

- W ciągu 18 lat wielkopolscy podatnicy przekazali wybranym organizacjom łącznie ponad 768 mln zł - mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

- Na przestrzeni ostatnich 10 lat roczna kwota 1% przekazanego przez Wielkopolan wzrosła ponad 3-krotnie - w ostatnim rozliczeniu PIT przekazaliśmy o 59,5 mln zł więcej niż w rozliczeniu za rok 2010 - dodaje rzeczniczka.

A naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie, Grażyna Pytlas, dodaje:

- W ubiegłorocznym rozliczeniu PIT podatnicy z naszego powiatu przekazali w ramach 1% w sumie 1.381.815,99 zł.

1% sprzyja coraz większa automatyzacja rozliczeń

Przekazywaniu 1% podatku sprzyja z pewnością coraz większa automatyzacja rozliczeń PIT. Osoby korzystające z usługi Twój e-PIT, w przygotowanym dla nich zeznaniu znajdą również dane OPP, na rzecz której przekazali 1% swojego podatku w roku ubiegłym.

Jeśli w tym roku będą jednak chcieli podzielić się swoim 1% z inną organizacją, mogą to zrobić wpisując dane wybranej OPP (w tym numer KRS).

Seniorom też łatwiej przekazać 1%

Ułatwienia w mechanizmie 1% obejmują również seniorów (którzy nie mają już obowiązku rozliczania się w zeznaniu podatkowym). Mogą oni skorzystać z uproszczonego oświadczenia PIT-OP.

Jeśli składali je już w latach poprzednich, to w tym roku ich wybór zostanie automatycznie powielony i zaakceptowany przez urząd skarbowy. Nie muszą oni zatem robić nic, by swój 1% przekazać tej samej OPP. Jeśli chcą ją jednak zmienić - wystarczy, że złożą PIT-OP wskazując inną organizację pożytku publicznego.

Więcej informacji o tym, jak przekazać 1% podatku na rzecz OPP można znaleźć na stronie podatki.gov.pl.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy