Reklama

Prawie 6 milinów na stacje uzdatniania wody w Górze i Noskowie

Opublikowano:
Autor:

Prawie 6 milinów na stacje uzdatniania wody w Górze i Noskowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5.910.150 zł będzie kosztowała modernizacja stacji uzdatniania wody w Górze i Noskowie.

Gmina Jaraczewo wybrała firmę, która przeprowadzi kompleksową modernizację stacji uzdatniania wody w Górze i Noskowie.                       

Gmina Jaraczewo pozyskała pieniądze na modernizację stacji w Górze i Noskowie  

 W połowie ubiegłego roku gmina Jaraczewo pozyskała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Samorząd otrzymał 4.750.000,00 zł  na modernizację stacji uzdatniania wody w Noskowie i Górze. 
Pod koniec 2022 roku samorządowcy głośno mówili, że gminom nie wystarcza pieniędzy na zaplanowane zadania w ramach środków pozyskanych z Polskiego Ładu. Choć kwoty otrzymanego wsparcia są pokaźne, to - w związku z inflacją i rosnącymi cenami - nie wystarczają na realizację przewidzianych zdań. Inflacja spowodowała, że szacunki przygotowane na etapie składania wniosków, po roku nie przystają do rynkowych cen. W takiej sytuacji znalazła się gmina Jaraczewo.

Zabrakło pieniędzy na realizację inwestycji w Górze i Noskowie  

Na początku tego roku samorząd unieważnił postępowanie przetargowe na realizację zadania. Najdroższa oferta opiewała na 12.483.801 zł, a najtańsza na 8.484.540 zł.Burmistrz Jaraczewa ogłosił kolejne postępowanie. Jednak samorząd zmniejszył zakres robót przewidzianych na stacjach. Zostaną wykonane prace, które były przewidziane we wniosku do Polskiego Ładu. Na rozpisany przetarg wpłynęły 4  oferty, ale i nawet ta najniższa była wyższa od kwoty, którą na inwestycje planowała przeznaczyć gmina Jaraczewo.

5.910.150 zł będzie kosztowała modernizacja stacji uzdatniania wody w Górze i Noskowie

Ostatecznie władze Jaraczewa zdecydowały, że dołożą brakującą sumę. Kompleksową modernizację stacji uzdatniania wody w Górze i Noskowie wyceniono na 5.910.150 zł.  Inwestycja w Górze pochłonie 2.902.000 zł, a w Noskowie 3.007.350 zł.                          Stacje zmodernizuje EKO-DBAJ Sp. z o.o. W piątek było podpisanie umowy i przekazanie wykonawcy placu budowy oraz dokumentacji. Prace rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia. Zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. 

Kiedy zakończą się prace?

Na obu stacjach zostanie zmodernizowana technologia uzdatniania wody wewnątrz budynku. Zakres inwestycji przewiduje wymianę wszystkich filtrów, rurociągów i  pomp.  W Noskowie zostaną postawione nowe zbiorniki retencyjne na wodę każdy o pojemności 150 metrów sześciennych. W Górze zostaną dotychczasowe. Ze względów oszczędnościowych zrezygnowano z budowy instalacji fotowoltaicznych.    

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

                       

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy